Günümüz İlişkilerine Dair

Günümüz İlişkilerine Dair

Dünyanın en güzel hissi “Sen onun son görülmesine bakıyorsundur o ise çoktan sana ”slm” yazmıştır.”  Yok ya, bu laf böyle değildi!

Lafı bilmem ama bir sevgiliniz olduğu zaman başınıza gelecekleri kesinlikle bilirim. Neden çünkü; ben bir gurmeyim! Zamanında bu konuda çok beyin yedim. Yok canım kendi hayatımda değil ama çevremde gözlemlediğim kadarıyla. Ben genelde altıncı numaradaki kişiyim. “Lay lay lom galiba bana göre sevmeler.” Buyurun efendim, 10 maddede günümüz ilişkileri.

1. Biz neyiz?

Bu sorunun sorulmadığı ilişki varsa siz çok özel bir şey yaşıyorsunuz, alın başınızın üstüne koyun derim. Yahu birbirinden hoşlaşan iki insan olmak bu kadar zor mu? İlla ”neyiz” diye sorulacak. Tamam. Allah’tan cevabı biliyoruz. “İnsanız!”

2. Artık bu ilişkiye bir isim koyalım mı?

Koyun tabii ya hatta rahmetli dedenizin adını falan koyun. İsmiyle yaşasın. Kimliğe veriliş sebebi yenileme dersiniz. Her ilişkiye bir isim verildiğini düşünürsek yenileme güzel bir sebep. Olmadı Berkecan veya Pelinsu da  ilişki ismi olarak hoş duruyor ama yine de siz bilirsiniz tabii ki.

3. O çocukla / kızla görüşmeyeceksin.

Evet ya. Niye görüşüyorsun ki sen elalemin çocuğu ya da kızıyla. Sonuçta senin tapun sevgilinde. Tabii ki kimle görüşüp görüşmeyeceğine sen karar veremezsin. Sonuçta siz bir yola baş koymuşsunuz. Sevgili olmuşsunuz. Ciddi bir ilişkiniz var. Hem burası Amerika mı? Ne o öyle ”İstediği arkadaşıyla görüşürler.” falan. Kendinize gelin. “Sen gavat mısın?” diye sorsalar ne diyeceksin elaleme?

4. Son görülme sorunsalı. Dur bu olmadı daha cool ifade edeyim. Last seen sorunu!

ilişkiler

Bir ilişkinin ilişki olabilmesi için en önemli şey ”son görülme”dir. Son görülme, insana sadece güven vermekle kalmaz; huzur verir, mutluluk verir. Adeta bir kara büyüdür. Sen son görülmene önem verirsen o son görülme yeri gelir sana eş olur, yeri gelir kalleş! İkisini de deneyip tarafını seçecek olan sensin.

5. Bu bizim şarkımız olsun mu?

ilişkiler

Her çift mutlaka bu şarkı seçme işlemini tadacaktır. Ne demek bizim şarkımız yok. Saçmalama mutlaka bir şarkınız olacak. Çok kararsızsanız  rahmetli Barış Manço’nun ‘Arkadaşım Eşek’ veya İsmail YK’dan ‘Allah Belanı Versin’ gibi popüler şarkılara bakabilirsiniz.

6. Üçüncü arkadaş

ilişkiler

Eğer bir ilişkiye ilişki dememiz gerekirse kesinlikle yanlarında taşıyacakları bir üçüncü arkadaş olmalı. Bu arkadaş yeri gelir anneye karşı kullanılan bir kalkan olur yeri gelir fotoğraflarınızı çeken bir insan. Asla ama asla onun sizin yanınızda sıkılıyor olmasına imkan yoktur çünkü siz ona fazlalığını hissettirmiyorsunuzdur.

7. Instagrama tarih yazmak

Bir ilişkide bundan daha önemli bir şey olamaz. Bir arkeolog için taş lahit bulmak ne demekse ilişki sahiplerinin instagram hesaplarında tarih yazması o demektir. Niye? Bu tarih, dostun maşallahını üzerinize çeker düşmanın ise kem gözlerine bir bıçak gibi saplanır. ”Bir sevdiğim var” demektir. Adeta tarihe altın harflerle kazımak demektir.

8. Hitap şekli

ilişkiler

İyi bir ilişkinin diğer önemli kısmı ise olmazsa olmaz hitap seklidir. Sen sevgiline canım, cicim, hatunum, erkeğim demelisin ki insanlar ”Ayy ponçik çift, ne kadar da birbirine yakışıyor.” diye düşünmeli. Bir nevi dosta düşmana karşı ”bu benim” stratejisidir. Yani bu hitap şekilleriyle anlarız ki kişi sahipli.

9. Trip

ilişkiler

Bir binayı ayakta tutan çimento ve demirse; bir ilişkiyi de ayakta tutan triptir. Tripsiz ilişki bitmiş kola kutusudur. Atmaya kıyamazsın ama önünde sonunda atarsın. Trip karşıdakine ”Seni seviyorum.” deme şeklimizdir.

10. Evlilik hayali

İlişki anayasasının adeta birinci maddesidir. Siz mutlaka o kişiyle evlenirsiniz. Hatta çocuklarınızın isimleri bile bellidir. Saçmalamayın tabii ki ömürlük aşıksınız. Tabii ki sizden öncekiler yalandı. Tek gerçek sizsiniz.


 

II.Edep
II.edep
Subscribe
Bildir
1 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Ucuz Uçak Bileti Alırken ve Yolculuğa Hazırlanırken Yaptığımız 9 Hata
havaalanında kalkan uçağa bakan adam

Ucuz Uçak Bileti Alırken ve Yolculuğa Hazırlanırken Yaptığımız 9 Hata

Sonraki
Örnek Alabileceğiniz 6 ”Gezgin” Modeli

Örnek Alabileceğiniz 6 ”Gezgin” Modeli

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.