4 Maddede Neden Seyahat Etmeliyiz

4 Maddede Neden Seyahat Etmeliyiz

Şu ana  kadar sizin için bir çok gezi yazısı hazırladım. Ancak seyahat etmenin faydalarından hiç bahsetmedim. Bu yazı dizimde seyahat etmenin bireye kazandırdığı dört faydadan bahsedeceğim.

1.Motivasyonunuz Artacak

4 Maddede Neden Seyahat Etmeliyiz

Yoğun bir iş ya da eğitim hayatından çıktıysanız ya da hayatınızda farklı bir şeyler arıyorsanız motivasyonunuzu yükseltecek tek şey seyahat etmek. Monotonluğun olduğu yerde motivasyonunuz dibe iner. Yapacağınız her seyahat, size farkında olmadan farklı şeyler katar. Bir tur operatöründen satın alacağınız bir seyahat paketi ya da sizin bağımsız planladığınız bir seyahat size çok iyi gelecektir. Çünkü ziyaret ettiğiniz her ülkede farklı kültürden insanlar ve o kültürün yemeklerini tanıma fırsatı kazanacaksınız. Sıradan gibi görünen bu iki etken aslında motivasyonunuzu arttırıyor. Çünkü her farklı kültürden tanıdığınız insan size farklı bir bakış açısı kazandıracak. Seyahat dönüşünde havaalanına indiğiniz o an farklı bir kişi olarak geri döneceksiniz ,enerjinizi tam toplamış olacaksınız. Bu da işinize olumlu olarak yansıyacak. Hatta  işinize sımsıkı sarılacaksınız. Seyahat düşüncesi sizi daha çok çalışmaya teşvik edecek . Çünkü ne kadar erken terfi ederseniz o kadar rahat ve çok seyahat ediyor olacaksınız.

 2.Yer-Yön Duygunuz Gelişecek

4 Maddede Neden Seyahat Etmeliyiz

Seyahat öncesi yaşadığınız şehirde adres bulmakta zorlanıyorsanız eğer seyahat dönüşü bu probleminiz olmayacak. Farklı bir ülkede elinizde şehir haritası her sokağa girmeden önce isimlerine dikkat ediyor olacaksınız. Otele döndüğünüzde harita üzerinden güzergahınızı belirleyeceksiniz. Bu durum yer yön duygunuzun gelişmesine vesile olacak. Bir süre sonra navigasyondan bir farkınız olmayacak. Hatta ayaklı navigasyon olacaksınız 🙂 Yer yön duygunuzu geliştirdiği gibi görsel hafızanıza da olumlu katkı sağlayacak . Her gördüğünüz tabelaya dikkatli bir şekilde baktığınız için hafızanız kuvvetlenecek kolayca hatırlayacaksınız. Yaşadığınız şehre geri döndüğünüzde ise tabelalara bakmadan adres buluyor olacaksınız.

3.Yeniliklere Açık Olacaksınız

4 Maddede Neden Seyahat Etmeliyiz

Ön yargılı bir bireyseniz yolculuk dönüşü ön yargısız bir birey olarak ülkenize döneceksiniz. Yolculuk esnasında tanıdığınız ya da tanıyacağınız her bireyden bir şeyler kapacaksınız. Farklı kültürleri tanımak empati yeteneğinizi geliştirecek bu da olaylara her açıdan bakmanızı sağlayacak. Asosyal biri iseniz dönüşte sosyalleşmiş biri olarak döneceksiniz. Empati kurmak size bir sürü fırsat sunacak. İş hayatınız olumlu etkilenecek bu durumdan. Eğer bir yöneticiyseniz empati yapmanız halinde işçilerin güvenini kazanacaksınız. Empati kurarak onları daha iyi anlayacaksınız sadece kendi açınızdan değil onların gözünden de baktığınız için işçilerinizin güvenini kazanacaksınız  böylece sizi sevdikleri için daha çok çalışıyor olacaklar.

4.Kendinizi Keşfedeceksiniz

4 Maddede Neden Seyahat Etmeliyiz

Gittiğiniz ülke neresi olursa olsun o ülkenin dilini öğrenmek isterken bulacaksınız kendinizi. İtalya’ya mı gittiniz seyahat dönüşü italyanca öğrenme fikri kafanıza yerleşmiş olacak ve bir an önce uygulamaya dökmek isteyeceksiniz. Yolculuk boyunca edindiğiniz her deneyimle neler yapabileceğinizi keşfedeceksiniz. Bu da kendinizi geliştirmenizi sağlayacak birçok konuda. 


Bu İçeriği Okuduğunuz için Önerdiğimiz İçerikler:

İlginizi Çekebilecek Faydalı Bağlantılar:


 

İrem Surel
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Aşık Olmanın Paha Biçilemez 5 Faydası
Sonraki
Aşk Acısının Bilinmeyen 4 Faydası

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.