Aile’de Hasta Birinin Olması

Stethoscope as a silhouette of the heart ECG. 3d

Merhaba, 2019 yılının ortalarında babamın ani bir fenalaşmayla hastaneye gitmesiyle başladı her şey. Akciğerinin üzerinde ufak bir leke olduğunu söylediler sonra kamerayla o lekeye bakıp bir parçasını incelemek için alacaklarını söylediler. Neyse o gün geldi parçayı aldılar ve aklımızın ucundan bile geçmeyen bir hastalık olduğunu söylediler. Kanser, küçük hücreli akciğer kanseriymiş ve daha da kötüsü çok ilerlemiş. yani 4. evre ailede ilk defa başımıza geldi ne yapacağımızı bilmiyoruz hemen bağlantılarımızla iletişime geçip durumu anlattık herkes bir şeyler söylemeye başladı bu sefer hepten kafamız karıştı.

Neyse birkaç gün böyle sürdü hemen doktor bir tanıdığımızla iletişime geçti ve durumu anlattık bize tanıdığı bir doktor önerdi ama o doktor başka bir alanının doktoruymuş. Doktorun kendisi bize çok başarılı bir hekim arkadaşını önerdi Ulusta özel bir hastanede doktorluk yapıyor hemen o gün o hastaneye gittik ama hiç beklemediğimiz bir şeyle daha karşılaştık muayene için sadece 10 bin lira istedi şaşırıp kaldık neyse doktorumuzu tekrar aradık para falan ödemeyin geri gelin dedi hemen oradan çıktık doktorun yanına gittik bu sefer başka bir doktor önerdi. Sağ olsun randevuyu kendisi aldı pazartesi günü sabah 08.30’da orda bulunduk Doktor raporlarına baktı ve hemen bugün kemoterapiye başlasın dedi ve üst kata kemoterapi salonuna gönderdi ve o gün kemoterapi almaya başladı.

Yaklaşık 4 saat kemoterapi aldı tabi bu arada babama söylemedik kanser hastası olduğunu ama sağ olsun görevli hemşire babama kanser olduğunu söylemiş. Ve babam her kemoterapi aldığında sanki iç organları yanıyormuşçasına acı çekiyordu velhasıl bu hastalıkla iç içe yaşamaya başladık ama uzun bir süre anneme söyleyemedik. Bir buçuk yıldan fazla oldu bu hastalıkla boğuşuyor şimdi ise her hafta kemoterapi alıyor ama her geçen gün gözümüzün önünde eriyor adeta yani son diyeceğim şey ise Allah düşmanıma bile bu hastalığı vermesin…

cihat
Subscribe
Bildir
2 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
BEN YALNIZ DEĞİLİM TEK BAŞIMAYIM!
Sonraki
Saksıdaki Çiçek-Bölüm 1

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.