Son Yıllarda Yayınlanan En İyi 10 Netflix Dizisi

Son Yıllarda Yayınlanan En İyi 10 Netflix Dizisi

Her geçen gün yeni bir dizi, televizyonda ya da online platformlarda hayatımıza girerken çoğu zaman ne izleyeceğimize karar veremiyoruz. Ben de bu soruna biraz da olsun çözüm bulabilmek için son yıllarda yayınlanan en iyi 10 Netflix dizisini IMDb puanlarına göre sıraladım. Diziler hakkında kısaca bilgilere de yer verdiğim bu liste, izlemek istediğiniz yapımları seçerken size rehber olacaktır… 

IMDB Puanlarına Göre En İyi 10 Netflix Dizisi

10. The Politician (2019-) IMDb: 7,6

Glee ve American Horror Story gibi başarılı yapımların yaratıcısı olan Ryan Murphy’nin yeni dizisi The Politician, henüz 27 Eylül’de yayınlandı. Ancak dumanı üstünde bir yapım olan The Politician, daha 1’inci sezondan geçer not almış olacak ki dizi şimdiden 2’nci sezon için Netflix’ten onay aldı. ABD başkanı olmak isteyen bir gencin lisede yaşadıklarını anlatan dizi iyi bir kara mizah örneği.  Ayrıca dizi, Gwyneth Paltrow, Jessica Lange ve Bette Midler gibi başarılı oyuncularla da ön plana çıkıyor.

9. Love (2016-2018) IMDb: 7,7

Love, başkarakterler Gus ve Mickey’nin aşkta görmezden geldikleri kavramları keşfetmelerini anlatıyor. “Sex and the City” ile “How I met Your Mother” arasında bir tada sahip olan dizi, zekice espriler ve ikili ilişkiler üzerine iyi tespitlerle başarılı bir romantik komedi.  3 sezondan oluşan Love’ın ilk bölümleri biraz sıkıcı gibi görünse de birkaç bölümden sonra içine girilen ve karakterlerin iyi oyunculuğuyla kendini sevdiren bir dizi.

8. You (2018-) IMDb: 7,7

Netflix orijinal yapımlarından olan You, suç, romantik drama ve gizem türünde bir yapım. Henüz 1 sezonu yayınlanan ancak şimdiden en başarılı dizler arasına giren You, ilgi çekici bir hikayeye sahip. Dizinin konusu şöyle: New York’ta yaşayan zeki ve çekici bir kitabevi müdürü olan Joe, kafayı Beck adında bir yazara takar. Onu elde etmek içinse sınırları zorlar.  

Son Yıllarda Yayınlanan En İyi 10 Netflix Dizisi

7. 13 Reasons Why (2017-) IMDb: 7,8

Jay Asher’ın psikolojik dram türündeki Ölmek İçin 13 Sebep adlı kitabından ekrana uyarlanan dizi, 3 sezondur adından söz ettiren bir Netflix yapımı. Dizi, bir lisede okuyan, okul saatleri dışında ise bir sinemada çalışan 17 yaşındaki Hannah Baker’ın ölümünü ve arkasında ölümünden sorumlu tuttuğu 13 kişiye bıraktığı 13 kaseti konu alıyor.   

6. Russian Doll (2019-) IMDb: 7,9

Russian Doll, ilk sezonuyla beğeni toplayan bir yapım. Konusunun ilginçliği ve iyi olay örgüsü sayesinde izleyiciyi dizinin içinde tutmayı başarıyor. Dizinin konusu ise şöyle: New York City’de sıradan bir partiye katılan Nadia, bu partide ölür. Ancak bir süre sonra hiçbir şey olmamış gibi partinin ortasında uyanan Nadia, kendini döngüsel bir kabusun içinde bulur.

5. The Umbrella Academy (2019-) IMDb: 8,0

Şüphesiz ki 2019’da yayınlanan en iyi Netflix dizilerinin başında The Umbrella Academy geliyor. Dizi, Sir Reginald Hargreeves adlı bir adamın 1989 yılında, aynı gün doğan 43 bebekten 7’sini evlatlık edinerek bu çocukları dünyayı kurtarmak için eğittikten sonra oluşturduğu ekibi anlatıyor. The Umbrella Academy adlı bu ekibin maceraları asıl Hargreeves öldükten sonra başlar. Ekibi bekleyen pek çok bilinmezlik ve gizemli olaylar baş gösterir ve dizinin heyecanı artar. Şimdilik 1 sezon olan ama pek çok eleştirmen tarafından daha uzun seneler devam etmesi beklenen dizinin ilk bölümleri ağır aksak ilerlese de enteresan konusu sayesinde izlemeye değer.

4. The End of the F***ing World (2017-) IMDb: 8,1

Charles Forsman’ın aynı adlı bir grafik romanına dayanan, İngiliz karanlık komedi-drama dizisi olan The End of the F***ing World, şimdilik 1 sezondan oluşuyor. Dizi, çocukluğundan beri sıra dışı olan ve hep tehlikeli işlere kalkışan, çevresince psikopat olarak görülen 17 yaşındaki James’in lisede birisini öldürmeye karar vermesini konu alıyor. Ancak işler James’in pek planladığı şekilde gitmez ve dizinin heyecanı buradan sonra daha da bir artar. Popülerliğinin haricinde gerçekten de izlemesi keyifli bir dizi. IMDb puanı da oldukça yüksek.

3. Sex Education (2019-) IMDb: 8,3

Şimdilik 1 sezon olan Sex Education, adından da anlaşılabileceği gibi çokça cinsellik içeren öğeleri barındıran bir dizi olarak bazı kesimlerce eleştirildi. Ancak bu olumsuz yorumlar dizinin kalitesini ve eğlenceli senaryosunu gölgeleyemedi. İngilitere’de geçen dizi aslında lisede cinsellik üzerine çeşitli tecrübeleri olan gençleri konu alıyor. Bu gençlerin temel merkezinde ise ergen ve içine kapanık bir öğrenci olan Otis Milburn yer alıyor. Cinsellik açısından özel sorunları olan Otis, cinsellik terapisti olan annesinden edindiği bilgilere de dayanarak lisesinde seks terapisti olur. Hiç istemeyerek başladığı bu işle birlikte farklı olaylar kahramanın ve çevresindekilerin başına gelir. Netflix’in yakın zamanda yayınlanan en iyi yapımlarından olan Sex Education’ı mutlaka izleyin.

2. La Casa De Papel (2017 – ) IMDb: 8,5

İspanyolca soygun dizisi olan La Casa De Papel, 3 sezondur dünyanın en popüler dizilerinden biri olmayı başardı.  Dizinin konusu şöyle: Profesör olarak adlandırılan bir suç dehası, tarihin en büyük soygunu olan İspanya Kraliyet Darphanesine girmeyi planlar. Bunun için de işlerinde uzman olan 8 suçludan oluşan bir ekip kurar. Sıkı bir eğitimin sonunda darphaneye giren ekibin yaşadığı maceralar dizinin temel sürükleyici noktası. Bir suç dizisi olmanın dışında farklı mesajlar da içeren dizi kalitesiyle ön planda.

1. Dark (2017-)  IMDb: 8,7

Netflix’in ilk Alman dizisi olan Dark, 2 sezondur izleyicinin nefesini kesmeyi başarıyor. Suç, gerilim ve dram türündeki Dark’a gelen en büyük eleştiri, karmaşık karakter örgüsü ve senaryosuyla biraz anlaşılması zor bir dizi olması. Dark, her ne kadar bu özelliğiyle izleyicinin kafasını karıştırsa da sürükleyiciliği sayesinde milyonları ekrana bağlamayı başardı ve son yılların en çok izlenen dizileri arasına girdi. IMDb listesinde de oldukça iyi bir puan alan Dark, bir Alman kasabası olan Winden’da iki çocuğun kaybolmasının ardından ortaya çıkmaya başlayan gizemli olayları ve bu olayların içinden çıkılmaz tehlikeli sonuçlarını konu alıyor. Mutlaka izlemelisiniz!

Önerilen İçerik: Mutlaka Şans Vermeniz Gereken 5 Netflix Dizisi

Pelin Aykın
26 Şubat 1996’da İstanbul’da doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu. 2 yıl bir gazetede çalıştı. Yazmayı, okumayı, seyahat etmeyi ve farklı renkleri tanımayı sever. En önemli özelliği ise Rock’n Roll aşığı olması.
3 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Katillerin Ve Kurbanların Evi: Cecil Otel
Sonraki
Diyanet’ten Kamu Spotu: Kadın Görevini Yapacak

Diyanet’ten Kamu Spotu: Kadın Görevini Yapacak

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.