Sahi Neydi Özlemek?

Sahi Neydi Özlemek?

Sahi Neydi Özlemek?

Uzun bir süre önce bir söze denk geldim ve eminim bir çoğumuzda denk gelip okumuştur. Fransızcada “seni özledim”diyemiyormuşsun bunun yerine seni özledim amaçlı kullanılan kelimenin asıl karşılığı “bende eksiksin”anlamına geliyormuş o kadar güzel bir anlatım ki bence ve çok da mantıklı..

Çünkü insan birine ihtiyacı olduğunda eksikliğini hisseder ve aslında senin eksikliğini hissediyorum demek ister.Ve çoğu zaman herkesin eksikliği hissedilmez.Tanıdığın,sevdiğin herkes gittiğinde eksiklik hissetmezsin.Sanki içinde hiç sönmeden yanan bir yangın varmış gibi hissedip için paramparça olmaz.

Düşünsenize hayatınıza gelip sizden giden insanların kaçının eksikliğini hissettiniz? Ya da hayatına girdiğiniz insanlardan kaçına  eksikliğinizi hissettirmişsinizdir? O his aslında yaşarken kıymeti bilinmeyen,ne kuvvetli ve ne kıymetli bir histir değil mi ?

Belki de başkasına “Sensiz eksiğim”demeye cesaret edemiyoruz.Bunu söyleyip duygularımızı paylaşmak zor geliyor olabilir hatta belki de birine karşı böyle hissettiğimiz için kendimizi yetersiz,değersiz,onuru kırılmış bile hissediyor olabiliriz.Ya da eğer sevdiğimizi bu denli belli edersek onu kaybedeceğimizden korkuyoruzdur.Onun egosunu şişirmemek için saklıyoruzdur belki de kim bilir…

Aslında aşk onunla tamamlanıp onunla eksik kalmak gibi bir şeydir.O yoksa gerçekten de eksiksindir. Sadece onunla olduğun zamanda tamamlanıp bir bütün olursun.Bana göre sadece gerçek bir aşık sevdiğine “Sensiz eksiğim” diyebilir .. Ee en nihayetinde ne dedik sende olan giderse eksikliğini hissedersin ve eğer sende değilse o, hatta belki de hiç olmamışsa eksiğim diyemezsin.Özlersin en fazla…

Ve bu Özlem çoğu zaman kişiye duyduğumuz bir özlem de değildir. O zamanlarda geçirilen güzel şeylerin yaşandığı mutlu olduğumuz içimizi kıpır kıpır hissettiren an’a duygumuz özlemdir.

Özlemek aynı zamanda da dayanılabilir bir duygudur.Gerçekten sevince insan yanyanayken bile özlersin sevdiğini.Sevdiğini özlemek güzel olan değil midir zaten… Ama eksik kalmak… Heh işte orda ölmek gibi bi şey olur ama ölmezsiniz ….

Sevgiyi ve aşkı kalbimizde hissettirip tüm hücrelerimizde yaşayıp,yaşatabilecek insanlara denk gelmeniz dileğiyle…

Yazmayı seven kız
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Kum Saatini Ters Çevirin🤪
Sonraki
Yeni Dünya Düzeni

İlginizi Çekebilir

Mart ayı blog yarışması başladı, 1.000 TL'ye kadar ödül kazanabilirsin
Mart ayı blog yarışması başladı, 1.000 TL'ye kadar ödül kazanabilirsin
kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.