Yaptıklarıyla, Yazdıklarıyla ve Yaşattıklarıyla Tüylerimizi Diken Diken Eden Adam: James Wan

Yaptıklarıyla, Yazdıklarıyla ve Yaşadıklarıyla Tüylerimizi Diken Diken Eden Adam: James Wan

Korku filmi severlerin ismine mutlaka denk geldiği, tüylerimizi diken diken eden, birçok başarılı filme imza atan, adını duyduğumuzda dahi içimizi ürperten kişilerden biridir James Wan.

Yaptıklarıyla, Yazdıklarıyla ve Yaşadıklarıyla Tüylerimizi Diken Diken Eden Adam: James Wan

Peki bilmeyenlerimiz için James Wan kimdir?

Yapımcılık, senaristlik ve film yönetmenliği yapmaktadır. Kendisini Saw(Testere) serisiyle tanımaya başladık. Başlangıç olarak Testere serisinde sonrasında da birçok film serisiyle bize gerilimi doruklarına kadar yaşattı kendisi. Saw serisi çok büyük bir başarı elde etti. Yalnızca ilk filminin yönetmenliğini yapmış olsa da serinin sonraki filmlerinde yapımcılık ve senaristlik yaparak büyük başarılar elde etti.

Filmlerinden genel olarak bahsetmem gerekirse, The Conjuring serisi, Insidious serisi, Annabelle serisi en çok bilinenleri ve en beğenilenleri. Bunların yanı sıra Lights Out ve Dead Silence benim favorilerimin arasında. Korku filmi izlemeyi çok seven biri olarak uzun süre korku filmi izlememişsem öncelikle arattığım şey James Wan filmleri şeklinde oluyor. Gerçekten başarılı korku filmleri çekiyor olması ve bu filmlerin genelde seriler halinde olmaları, korku filmlerine yeni bir boyut katıyor, gerilimi klişeye kaçmadan farklı yöntemlerle veriyor oluşu da bence muazzam ayrıntılardan. Bunların yanı sıra geçtiğimiz sene çektiği Aquaman görsel açısından beğendiğim bir film oldu. Farklı türlerde de başarılı olduğunu kanıtladığı film ise yönetmenliğini yaptığı, Fast and Furious serisinin devam filmi, Furious Seven filmidir.

 Yaptıklarıyla, Yazdıklarıyla ve Yaşadıklarıyla Tüylerimizi Diken Diken Eden Adam: James Wan

Kaliteli Hikaye ve Görsel Şölen Sunuyor

Çok fazla seçeneğimizin olmadığı korku filmlerin arasında James Wan’ın öne çıkmasındaki en önemli artı hikâye ve görsellerin iyi olmasıdır. Hikâye ve görselliğin iyi olduğu korku filmlerini bulmak gerçekten zor. Korkunun çok fazla üzerine bastırılarak din üzerinden yapılması ve el kamerası üzerinden yapılan çekimler, bence korku yaratmaktan çok filmi yarıda bırakmamıza sebep oluyor. Bunlar üzerinden kendini tekrarlayan, klişeye kaçan, ‘’kaliteli olmayan’’ olarak görülen korku film kategorisi ortaya çıkıyor.James Wan, bence bu konuya farklı bir bakış açısı ve seçenek sunuyor. Farklı senaryoları ve çektiği filmlerle korku filmlerini sevenleri için izlenebilir hale getiriyor.

26 Haziran’da vizyona girecek, senaristliğini ve yapımcılığını yaptığı filmi Annabelle Comes Home’u heyecanla beklediğimiz şu günlerde, adından bahsedilesi bir insan olduğu için, bir korku filmi sever olarak kendisine teşekkürü borç bilirim.

Bir Neslin Her Sene 23 Nisan Tatilinde Televizyonda İzlediği Unutulmaz Çocuk Filmleri


İlginizi Çekebilecek Faydalı Bağlantılar:

Hande Bilici
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Birkaç Doğru Adımla Bütçenize Uygun Tatil Planını Nasıl Yapabilirsiniz?
Birkaç Doğru Adımla Bütçenize Uygun Tatil Planı Nasıl Yapabilirsiniz?

Birkaç Doğru Adımla Bütçenize Uygun Tatil Planını Nasıl Yapabilirsiniz?

Sonraki
Aşık Olmak Kadının Genetiğini Bozuyor

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.