OKUMAK

     Öncelikle hepinize merhaba.Bugün üzerinde duracağımız konu okumak. Örnek vererek başlamak istiyorum.Kur’an-ı kerim ‘ de bizlere ilk inen ayet için ne deniliyordu ? “OKU” dinimizde bile okumak bu kadar önemli iken neden herkes bir yazı,kitap,gazete,dergi vb şeyler okumaktan bu kadar uzak ? Bunu anlamak zor değil aslında çünkü fotoğraf paylaştığım zaman fotoğrafa daha çok beğeni geldi fakat yazıyı paylaştığım zaman az beğeni geldi. Bu durum şahsen beni üzdü lakin beğeni almadığı için falan değil okumaktan bu kadar uzak olunması beni üzen yoksa ben yazmaya kafamda bir şey karalamaya devam edeceğim pes etmeyeceğim. Ama bunu yaparken sizlerden bir ricada bulunacağım. Gerçekten bir şeyler okuyun bunu kafanızı dinlendirmek için yapın biliyorum zor geliyor ama kimse okuma alışkanlığını bir anda kazanmadı.

     Okuma alışkanlığı kazanmak için ne yapmalıyız sizce ? Ben kendi düşüncemi ve önerimi  hemen söylemek istiyorum.Okuma alışkanlığı kazanabilmeniz için bence ilk başta ince kitaplardan başlayın, daha arı dil olan kitaplar tercih edin.Böylelikle okuma alışkanlığı kazanırken kitaplardan korkmamış olursunuz.

       Vaktim yok okumak için falan demeyin.Gayet hepinizin vakti var. Çünkü yemek yemeye ,uyumaya ve telefona vakit bulabiliyor iseniz kitap okumak içinde illa ki vakit bulabilirsiniz. Uyumadan önce telefona bakmak yerine kitap okuyabilirsiniz doğrusunu söylemek gerekirse uyumadan önce kitabın okunması durumunu doğru bulmuyorum belki bu duruma şaşırabilirsiniz ama uyumadan önce okununca kitap uykuya geçme aracı oluyor ve ben bu durumu yanlış buluyorum.Çoğu insan vakit bulamıyorum kitap okumak için dediğinden ötürü uyumadan önce okuyabilecekleri örneğini verdim.Yeter ki okuyun ruhunuzu ve kendinizi okuyarak arındırın.Şimdilik yazacaklarımın sonuna gelmiş bulunmaktayım.Sağlık, sevgi, saygı ve muhabbetle ama illa ki kitapla kalın.

Selinay
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
İNSANLIK NEREYE GİDİYOR ?

İNSANLIK NEREYE GİDİYOR ?

Sonraki
KENDİME

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.