FANTASTİK DÜNYANIN OLMAZSA OLMAZ 10 KİTABI

Fantastik kitap severlerin zaten okuduğu, Fantastik okumaya yeni başlayanlar için vazgeçemeyeceği ve fantastik dünyanın baş yapıtlarını 10 kitap halinde sıraladım. Listeye geçmeden önce bir not eklemeliyim: Filmlerini izlemiş olduğunuz kitapların kendilerini okumadıysanız kesinlikle filmleriyle karıştırmamanızı, böyle başarılı yapıtların filmlere konu olacak kadar güzel hikayelerini bizzat okuyarak keyfine varmanızı tavsiye ediyorum. Keyifli okumalar…

1-) Yüzüklerin Efendisi Serisi

İlk sırada tabiki Yüzüklerin Efendisi olacaktı. Fantastik denildiğinde akıllara gelecek ilk kitap ta kendisidir. Bu seriyi okumadıysanız gerçekten çok üzülürüm sizin adınıza. Bu seri hakkında detaylı bilgi almak için aşağıdaki yazıma göz atabilirsiniz.

https://ciftirnak.blogspot.com/2020/05/siz-daha-yuzuklerin-efendisini-okumadnz.html?m=1

2-) The Witcher

The Witcher’ı Netflix sayesinde hepimiz duymuşuzdur. Bu seriyi Netflix’e kadar taşıyabilen başarılı bir yapıtı fantastik severler kesinlikle tavsiye ediyorum.

3-) Harry Potter Serisi

Fantastik diyoruz. Harry Potter olmadan olur mu? Bir solukta okuyabileceğiniz 7 kitaplık seriyi bu listenin Roberto Carlos’una ekleyelim.

4-) Hobbit

Yüzüklerin Efendisi serisinin yazarı J.R.R. Tolkien amcanın yazdığı diğer kitap Hobbit’inde illa ki filmlerini izlemişsinizdir. Bir de kitabını okumalısınız bence.

5-) Açlık Oyunları Serisi

Yine filmleriyle kendini duyurmuş bir seriyle karşı karşıyasınız. Filmlerini izlerken aldığınız zevki okurken 2 katı alacağınız muhteşem bir seri. Gerçekten çok özgün bir konusu var. Fantastik dünyayı bambaşka bir boyuta taşıyan bir eser.

6-) Otostopçunun Galaksi Rehberi

Evet o pahalı ve kocaman olan kitap. Ama hakkını vereceğinden emin olabilirsiniz. Okurken hem öğrenip hem eğlendiren nadir kitaplardan. Bilim kurgu türünde yazılmış olan bu kitaptan evren hakkında çok şey öğreneceksiniz. Listenin olmazsa olmazı.

7-) Taht Oyunları

O zamanlar Netflix yoktu tabii… Bir zamanlar interneti sallayan gümbür gümbür dizisiyle karşınızda Taht Oyunları… Çarpışan kılıçlarıyla, ejderhalarıyla ve savaşlarıyla tam bir fantastik dünya klasiğidir kendisi.

8- ) Alacakaranlık Serisi

Çocukluğumun efsane popüler serisi Alacakaranlık… Orta sonlarda herkesin elinde bu kitaplardan vardı. Evet, biraz genç kitleye hitap ediyor olabilir. Ama Küçük Prens’de çocuklar için yazılmış, unutmayın. Sadece, vampir sevmiyorsanız, biraz sıkıntı.

9-) Küçük Prens

1k ailesinde 2 milyon okunma alan bir klasikten bahsediyoruz. Küçük Prens, sadece fantastik olarak değil, tüm kategorilerin vazgeçilmez bir klasiğidir. Gerçekten şişirilmiş bir kitap değil. Okuyana çok ders verecek bir yapıt. Hemde bir solukta…Listemizin forvetine bir yıldız koymazsak olmazdı.

10-) Yerdeniz Büyücüsü

Büyücüler, ejderhalar ve cadılar seviyorsanız tam size göre bir kitap. 6 kitaptan oluşan bu seri, fantastik dünyanın hakkını veren bir başyapıt. Listemizin vazgeçilmezi.

Sinan
Yaşam bizler için edebiyat, felsefe ve tarihten ibaret...
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Gittim Gördüm ve Çaldın

Gittim Gördüm ve Çaldın

Sonraki
Hayat Bu Kadar Sahte Mi

Hayat Bu Kadar Sahte Mi

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.