İNSANLIK NEREYE GİDİYOR ?

İNSANLIK NEREYE GİDİYOR ?

   Öncelikle  merhaba bu benim ilk deneme türünde yazdığım yazı ve bu yüzden biraz heyecanlıyım eğer ki bir kusur işlersem affediniz. Böyle bir yazı yazmaya beni sürükleyen şey insanlığımızın geldiği nokta. Şunu sorduğunuzu duyar gibiyim insanlığımız ne noktadaymış ? Gerçekten farkında değil misiniz ya da farkında olup bu duruma göz yumman kişilerden mısınız ? Şu an kaçımız çevremizdeki insanları gerçekten tanıyoruz ? Bu soruya şahsen ben net bir şekilde hiçbirimiz cevabını verebilirim ve bu cevabı gerçekten üzülerek veriyorum. Çünkü karşımızdaki kişi onu nasıl tanımamızı istiyorsa o şekilde tanıtabilme gücüne sahip bu yüzden tebrik etmemiz gerekiyor neden diye sorarsanız rol yapma yetisine sahip olduklarından dolayı. Yaptıkları rolleri açacak olursak bazı ortamda sakın ,duygusal, saf insan rolündeler bazı ortamda ise sert, korkusuz insan rolündeler hangisi daha çok tutar ilgi alırsa o şekilde davranıyorlar sizce bu ne kadar normal bir durum ?
     Ve artık insanlar çıkarı olmadığı sürece birbirleriyle selamlaşmıyor. Selamlaşsalar  bile altından bir şey çıkacakmış hissiyatı oluşuyor kafalarda. Pekte haksız değiller bu hissiyatta çünkü bir çok insan çevresindeki insanların mutsuzluğu üzerine mutluluk kurabiliyor. Aslında bunu yaparken en büyük kötülüğü kendilerine yapıyorlar ama kızmak istesem bile kızamıyorum çünkü bunun en büyük sorumlusu sosyal medya her anımızı paylaşıyoruz. Büyükler gençleri suçluyor bu konuda ama sakın ha gençler kadar sizlerde suçlusunuz. Ya birine küsülüyor sosyal medya üzerinden ona göndermeli sözler paylaşılıyor , bir kafeye gidiyorsunuz acıktığınız için değil hikaye atabilmek için yemek söylüyorsunuz, Ayşe kahve hikayesi atmış ben de çay yapıp atayım bari deniliyor ama gerçekten çay içmek için yapılmıyor, topluluk halinde buluşuluyor ama eller hep telefonda sadece gençler değil büyükler de suçlu. Ne yapabiliriz ki bu duruma karşı diye sorarsanız eğer cevap verebilirim. Alın çocuklarınızı okuma saati yapın sizlere kitap okumak zor geliyorsa gazete, dergi okuyun ama lütfen telefondan uzak durun siz uzak durmaz iseniz gençlerden uzak durmasını bekleme hakkına sahip değilsiniz. Sosyal medya zararlıdır demiyorum çünkü iyi yanları da var ama eğer ki sosyal medya seni yönetmeye başladıysa evet zararlı ki şu an ki durumda sosyal medyayı sizler değil o sizleri yönetiyor bu da koca bir mutsuz toplum oluşturuyor. Ama herkes mutsuzluğun üzerine mutluluk kurma çabasında. Lütfen bu kötülüğü ne kendimize ne de geleceğimize yapalım.
      Sözlerimin şimdilik sonuna yaklaşmışken şunu söylemeden bitirmek istemiyorum. Bir harekette bulunacakken lütfen vicdanımız ile hareket edelim. Hayat standartları artmış olabilir ama bu standartlarda sadece kendimizi düşünmeyelim ekonomik olarak durumu iyi olmayan insanları göz önüne getirelim ona göre hareket edelim . Elimizde olanın kıymetini bilelim, şükretmeyi öğrenelim ve de paylaşmayı öğrenelim. İşte o zaman insanlığımızı geri kazanabiliriz. Hiçbir şey için geç değil. Bir daha buluşana dek sağlıkla kalın.

Selinay
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
İnsan Hazinesi

İnsan Hazinesi

Sonraki
OKUMAK

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.