Müzik

         ” Müzik, düzenli alınması gereken bir ilaçtır.” ne kadar doğru bir söz. Tarif edemeyeceğimiz hislerimizin bir tarifidir aslında. İnsan olduğumuzu hatırlatan bir varlıktır. Evet müzik bir varlıktır. Neden varlık olmasın ki? Varlığı olmayan bir şeyin bize ilham kaynağı olduğunu söylemek o zaman başlı başına bir yanlış olmaz mıydı? Öyleyse müzik bize biz olduğumuzu hatırlatan en iyi varlıktır.

        Ders çalışırken müzik dinlemek de öyledir. Sizi motive eden bir varlık olmalı. Çoğu zaman bunu aileden yakın çevreden bekleriz ama aslında bunu müzik karşılıyor zaten öyleyse siz de sizin motivasyona ihtiyacınız olduğu her an açın en sevdiğiniz müziği kurun en güzel düşlerinizi çalışın derslerinizi ve gerçekleştirin gerçekleşmekte olan hayallerinizi. Çünkü siz isteklerinizi ancak isterseniz gerçekleştirebilirsiniz. Müzik de bu istek ve arzularınızı gerçekleştirmeye yardımcı bir varlık olarak rol oynar hayatınızda. 

       Sadece ders konusunda mı motive eder müzik bizi? Hayır elbette. Mutlu olduğumuz anlarda motive edilmeye ihtiyacımız yoktur ama niye yine müziğe başvuruyoruz? Mesela düğün, nişan, mezuniyet törenlerinde neden müziğe başvuruyoruz? Çünkü müzik en ihtiyaç halinde duyulan bir varlıktır. Yani motive edilmeye de yardım eder mutlu anımızı daha mutlu hale getirmeye de. Öyleyse müzik gerçekten en ihtiyaç halinde duyulan bir varlıktır:)))

                                                                                                                  S.U

okur

Yazar: Sultan-Ural

Blog OkurBlog Yazar

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.