Neden herkes "Rapçi" olmaya çalışıyor ?

Selamlar ! Son zamanlarda ana akım müzik haline gelen rap müzik hakkında bir konuda tartışıyoruz bugün. “Neden herkes ‘Rapçi’ olmak istiyor?”

Öncelikle rap müziğin kısa tanımına bakalım daha sonra da sektörün içindeki bir kişinin fikirlerini dinleyelim. 

Rap, “kafiyeli ve ritmik bir şekilde sokak dili konuşmayı” içerir ve müzikal benzeri tarzlarda yapılabilmektedir. Rap’in bileşenleri “içerik”, “akış” ve “sunum”dan oluşmaktadır. Rap, spoken word’den farklıdır çünkü genellikle müzik eşliğinde icra edilir. Vikipedi

“toodripz” mahlasıyla prodüktörlük / kayıt sanatçılığı yapan 15 yaşındaki genç sanatçı Tuğra Şahin durum hakkında şunları söylüyor : “Bu konuda temelde iki kesim var. Birinci kesim, zaten müzik yapmak isteyen ve başlangıç için en anlaşılabilir ve vokal eğitimi gerektirmeyen rap müziği tercih ediyor. İkinci kesim ise rap müziğin günümüzdeki popülerliğinden faydalanmak isteyip, bir kar amacı gütmeden sadece saygınlık kazanmak ve eğlenmek için yapanlar. İki kesime de sonsuz saygı duyuyorum. Zaten müzik bana göre ciddi kuralları olan bir şey değil. Bu yüzden insanların çıkardıkları parçaları acımasız bir şekilde hakarete varacak derecede sert eleştirmeyi doğru bulmuyorum.” dedi.

Okuduğunuz için teşekkürler bir sonraki yazıda görüşmek üzere !

okur

Yazar: dripzmedia

Blog Okur

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.