YENİLENEN HEMŞİRELİK

           Hemşirelik, doğasında karşılık beklemeksizin bakım hizmeti veren ve bu verdiği bakım hizmetini büyük bir emekle yapan kutsal bir meslektir. Bu mesleği yapan insanlar öncelikle kendilerine şu soruyu sormalılar: İnsanlara bakım hizmeti verirken mutlu oluyor muyum? Çünkü bu mesleği layıkıyla yapabilmek için önce onu benimseyip keyif alarak yapmak gerekiyor.

           Tercih verdiğim ilk dönemlerde ben insanların hayatını bir süper kahraman gibi kurtarmalıyım diye düşünmüştüm. Bu yüzden sınava tekrar hazırlanıp hazırlanmamakta kararsız kalmıştım. Uzun bir sürem oldu karar vermek için. Acaba ben bu mesleği yaparken mutlu olur muyum diye uzun uzun düşündüm ve kararımı verdim.  Evet, ben mu meslekte bir doktor gibi hayat kurtaramam belki ama hasta ya da sağlıklı insanlara çok iyi bir bakım hizmeti vererek onların hayatını kolaylaştırabilirim. Şimdi ise bu mesleği seçtiğim için kendimle gurur duyuyorum.

           Üniversite 2. sınıfta ERASMUS yaparak yurtdışında da kaliteli bir eğitim almak, kendimi daima geliştirmek ve gelişmeye açık bir birey olarak hazırlamak istiyorum. Çünkü ülkemizin Dünya’nın sağlık alanında bilinen tek adres olmasını istiyorum. Bu yüzden basit bir hemşire olmak yerine yurtdışında eğitim almış, Türkiye’nin diğer iyi üniversitelerinde yüksek lisans, yapmış ve mükemmel denecek kadar güzel bir tez hazırlamış iyi bir akademisyen olmak ve kendim gibi başarıya alışkın, gelişmeye sürekli açık bireyler yetiştirmek istiyorum. Kendimi ilerde Türkiye’nin sayılı akademisyenleri olacak biri olarak yetiştiriyorum.

                                                                                                                         S.U

okur

Yazar: Sultan-Ural

Blog OkurBlog Yazar

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.