Okey Masası Problemi

  Bir gece yine saat dört sularında aklıma bir soru geldi: acaba imkanım olsa hangi üç peygamberle okey masasına oturmak isterdim. Kitapta 27 peygamber geçiyordu yanlış hatırlamıyorsam seçmesi çok da zor olmamalı.

  Hz. Yusuf’u kafadan yaz zaten çocukken dizisini izleye izleye hayatını ezberledim adamın. Bir gerçekte görelim rüyalardan falan konuşuruz yakışıklı hem masada olur etrafın gözü de dikkat çekeriz belki işe yarar.Evet evet kesinlikle olmalı bir çok yönden iyi beni tatmin eder sohbeti.

  İkinci tercihimi Hz. Süleyman’dan yana kullanıyorum. Kral olan tek peygamber. Çoğu peygamberin aksine yoksulluk gibi dertleri olmadı o yüzden de merak ediyorum hem kral hem peygamber adam firavun gibi.Gerçi firavun kendine tanrı diyordu olsun.Ve tabi hayvanlarla konuşabilmesi yine çocukluğumdan beri beni kendisine çeken özelliği.(evet küçükken peygamberlerin hayatlarını merak eder okurdum ve ilk defa işime yaradı)

  Gelelim masanın dördüncüsüne Adem,İbrahim,Yunus arasında gidip geliyorum ya. Şimdi üşeniyorum hepsini açıklamayı da ben galiba Hz. Yunus’tan yana kullanıcam oyumu. Nuh peygamberle de konuşmak isterdim aslında ama..

  İki de yancı fena olmaz ya. Ben yancı olurum onlar oynasın izlerim daha zevkli.Zaten amaç sohbete dahil olmak.Yalnız bu dörtlü bu masada konuşursa dinden çıkarlar gibi geliyor bana kesin çelişirler ses kaydı alıp tekrar tekrar dinlerim. Din felsefesine yeni soluk getirirdim inanılmaz bir deneyim olurdu benim için.

  O zaman ben yancıysam benim yerime de Hz. İbrahim geçsin. vegan çıkarsa patlarım ama sanmam. diğer yancıyı da ben seçmiyim şimdi yancı bıraktık diye diğerlerinden daha önemsiz hissetmesin kendini. Kendi aralarında seçerler. Hz. Yusuf kendi yerini Hz. Adem’e verir kesin ya öyle bir vibe var onda.Yani zaten ilk insanı da yancı yaparlarsa yuh derim. Valla benim suçum yok ben oralet almaya gitmiştim o sırada.

  Okey masası problemi yeni tanıştığım insanlarda denemek istediğim bir yöntem kimi seçerler ve niye diye. Bence insanları tanımak için güzel bir soru. Tabi ilk tanıştığınızda bunu sorarsanız sizden uzaklaşabilir. Gayet normal. Normal olmayan siz misiniz o zaman. Öyleyse sizde normal olmayan insanlarla tanışın sorun kalmaz.

  Bu arada görsel de koyamıyorum yazıya ne koyabilirim ki? Kendim çizseydim keşke hazırlıksız yakalandım. Neyse sizin hayal gücünüze bırakıyorum o kısmı da.

iyi geceler.

chandler
Subscribe
Bildir
1 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
A review on the Book "Fight Club"
Sonraki
VESİKALIK

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.