in

Komedi Gibi Gerçek: Dizideki Gibi Devlet Başkanı Oldu

Komedi Gibi Gerçek: Dizideki Gibi Devlet Başkanı Oldu

Ukrayna’da dün devlet başkanlığı seçimlerinin ikinci turu için halk sandığa gitti. Bu seçim Ukrayna için biraz sıradışı oldu. Çünkü önceki devlet başkanı Petro Poroşenko’nun rakibi ülkenin en ünlü komedyeni Vladimir Zelenskiy’di.

 

 

Dizi Afişi Seçim Afişine Dönüştü

Geçen yıl siyasete atılan komedyen, 2015’te “Halkın Hizmetkârı” adlı siyasi komedi içerikli dizi filmde başrol oynamıştı. Zelenskiy, dizide lise öğretmeniyken yolsuzlukla mücadele etmeye karar veren Goloborodko karakterini canlandırmıştı. Dizide Goloborodko en sonunda halk kahramanı olarak Ukrayna devlet başkanı seçiliyor. Zelenskiy, filmin etkisini de kullanarak oynadığı dizinin ismi olan “Halkın Hizmetkârı” partisini kurdu ve bu yılın başında devlet başkanlığına aday olacağını açıkladı. Böylece dizinin reklamı için sokaklara asılan “Halkın Hizmetkârı” afişi gerçeğe dönüştü.

 

 

 

Komedi Gibi Gerçek: Dizideki Gibi Devlet Başkanı Oldu

Ülkenin En Zengin Oligarklarından Birini Yendi

Yolsuzlukla mücadele eden “Devlet Başkanı Goloborodko” karakteriyle ülkede milyonların sevgilisi haline gelen Halkın Hizmetkârı Partisi’nin adayı Zelenskiy, Ukrayna’nın en zengin oligarklarından biri olan rakibi Petro Poroşenko’ya büyük fark atarak seçim zaferini ilan etti. Sandık çıkış anketlerine göre Zelenskiy yüzde 73,21 oyla seçimi kazandı. Rakibi Petro Poroşenko’nun oy oranı ise yüzde 24,45’te kaldı. Seçim sürecindeki başarısında dizinin rolünü kabul eden ünlü komedyen, “Canlandırdığım karakterle ben tabii ki farklı kişileriz. Ama bu karakterle aynı ahlaki değerlere sahibim” demişti. Zelenskiy, 31 Mayıs’a kadar yemin ederek devlet başkanlığı görevine başlayacak.

Önerilen İçerik: Küçük Bir Kızın Dilinden İngiltere Yok Oluş Çığlıkları Attı

Haber Editörü: Pelin Aykın | kooplog

Rapor Et

kooplogger

Yazar: İrem Surel

1992 İstanbul Göztepe doğumlu… Üniversite yıllarında ismini bulduğu Meşale dergisi sayesinde yazmak bir tutku haline geldi. Festivalleri & İngiliz edebiyatını takip etti, sanat galerilerini ve müzeleri gezdi, seyahat etti. Mezuniyet sonrasında içindeki yazma tutkusunu durduramayan İrem, sonrasında bulmuş olduğu özgün konular ile ilgili içerikleri Kooplog’da sizler ile buluşturmaya devam ediyor.

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

0 puan
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Facebook Yorumları