Telefonumdan Kurtuluyorum

Telefonumdan Kurtuluyorum

hi. ben jsucka. bugün size telefondan kurtulma kararımı ve nedenlerini anlatacağım. günlük 11 saatim telefon ekranında geçmekte ve bu süreyi öğrendiğimden beri bir miktar korkmuş durumdayım. başta instagram snapchat ve twitter üçlüsünü silmekle azalacağını düşünsem de hiç sandığım gibi olmadı çünkü indirebilecek başka uygulamalar varsa illaki yerini dolduruyoruz o sürenin. şuan telefonumda aktif kullandığım whatsapp, tumblr ve youtube bulunmakta. yine de günlük kullanımım 9 saatin aşağına inmiyor. bu nedenle bir karar aldım ve tuşlu telefona geçmeye karar verdim

düşünsenize 24 saatinizin yaklaşık 10 saati sanal bir alemde çürüyor. fotoğraf paylaşıp tweet atıyoruz, eğleniyoruz fakat o 10 saat dolduktan sonra elimize ne geçtiğine baktığımızda kocaman bir hiç oluyor. her gün mizah sayfalarında saatlerce turluyoruz. arkadaşlarımızla geyik yapıyoruz ve hiçbir şey kazanmıyoruz.

en son yatmadan önce kitap okuduğumda 6. sınıftaydım sanırım. o zamanlar alışkanlıktı. yatmadan önce kitabımı okurdum ve uykum geldiğinde kitabı yastığın altına koyar uyurdum. zamanımı harcayacak bir instagram hesabı yoktu. gereksiz whatsapp muhabbetleri yoktu. samsung corby2 kullanıyordum o sıralar.

odamda kullanmadığım bir eşya buldum ve 2. elden satılığa koydum, 200TL fiyatına. Ondan kazanacağım parayı da tuşlu bir telefona vermeyi kararlaştırdım. telefonu gerekli iletişimler dışında kullandığımız her saniye bize israf gözüyle bakıyorum. zaman öldürmeyi normal görüyoruz fakat aslında zaman bizi öldürüyor.

Telefonda geçirdiğim saat minimuma inecekŞarj aletiyle ilişkim azalacakBoş vakitlerimiz olduğunu fark edeceğim ve farklı işlerle dolduracağımAldığım radyasyon azalacakTelefon düşürme sıkıntım ortadan kalkacak

Jsucka
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Nargile Bandı Nedir, Ne İşe Yarar, Nasıl Kullanılır?

Nargile Bandı Nedir, Ne İşe Yarar, Nasıl Kullanılır?

Sonraki
Zoom mu, Microsoft Teams mi? – Karşılaştırma
Zoom mu, Microsoft Teams mi? - Karşılaştırma

Zoom mu, Microsoft Teams mi? – Karşılaştırma

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.