Çıplak Fiziki Görünüş Değerlendirme Parametreleri

Çıplak Fiziki Görünüş Değerlendirme Parametreleri

Değerli özgür ve özgün düşünen, düşünebilen, düşünmek isteyen insan ve ötesindekiler,

Uyarı 1 :Aziz dostum bloguyla ilgilenmezken vücudu saran bir kanser hücresi gibi blogun fabrika ayarları ile oynamaya devam ediyorum, doğal seleksiyona inancım tam olduğundan blogun kurucusu bu durumdan rahatsızsa zaten müdahale eder rahatsız değilse değişen güç dengesinde blogun yeni sahibi ben daha doğrusu benim düşüncelerim olur….

Çıplak Fiziki Görünüş Değerlendirme Parametreleri

Asıl konuya girmeden  önce dünyanın en iyi yaşanılabilir şehirler listesinde her sene ilk üçte yer alan, harika bir şehircilik örneği olan istanbulda kültüre,sanata, doğaya erişimin kasten zorlaştırıldığı,milyonların köhne mahallelere, beton yığınlarına hapsedildiği , en değerli milli servet olan zamanın hunharca yollarda trafikte heba edildiği bir ortamda, kadıköy kartal metrosunun gülsuyu metro durağında yer alan Maltepe belediyesi Türkan Saylan Kültür Merkezi TSKM ‘ ye (http://www.tskm.org.tr/) teşekkür ediyorum. Benzerleri gibi hiç kimse gitmesin diye kimsenin ulaşamayacağı bir lokasyona değil, herkesin ulaşabileceği bir lokasyona kurulmuş. Gülsuyu metro durağının dibine  hem sadece adıyla değil sunduğu kültürel, sanatsal hizmetlerin doyuruculuğu, kalitesi ile göz dolduruyor hem de bu hizmetlerin neredeyse tamamını ücretsiz sunması ile ayakka alkışlanmayı hakeden bir kurum, bir duruş… Herkesin erişebileceği (hem ücret olarak, hem lokason olarak, hem de içerik olarak) benzer kültür,sanat,spor merkezlerinin artması daha yaşanılabilir şehirler oluşması dileği ile emeği geçenlere tekrar teşekkür edip konuma dönüyorum. Niye bu paragrafı araya ekledim , çünkü bu tür kültür merkezlerinin görünmeyen faydaları da oluyor eğer eşim kızımı şu an kral çıplak oyununa götürmemiş olsaydı ben de bu satırları yazamamış olacaktım bu sebeple tiyatroya çok önem veriyorum:)

Gelelim bugün kü konumuza tekstil kökenli olmam vakti zamanında kumaş tasarımcıları, stilistler ve modacılarla çok fazla içli dışlı olmam sebebi ile insanların dış görünüşleri hakkındaki farkındalığım görece arttı. Tabi ki bu farkındalığımın temelleri 2 yaşıma kadar iniyor ancak bu detaylı analize daha sonra gireceğim. Zamanla iş hayatımdaki günlük stres atma mekanizmalarımdan biri bu tür saptamalarımı, bilimsel analizlerimi insanlar ile paylaşmak oldu. Çok farklı lokasyonlardaki, farklı sosyo ekenomik kültürel geçmişlere sahip kişiler arasında benzer duygusal tepkimelerin olduğunu fark ettim.(bu çalışmaya ileride yer vereceğim) Aslında benim aksime büyük kitleler dış görünüşe çok önem veriyor, karizma, güzel yakışıklı, şemsiyesi altında pahalı elbiseler, aksesuarlar, güzel makyajlardan oluşan balona kendini kaptırıyorlar. Bu konuda kendimi çok şanslı hissediyorum ki çevremdeki insanların büyük çoğunluğu bu sanal görünüş altındaki çıplak gerçeklerin farkındalar ve değerlendirmelerini ona göre yapabiliyorlar.

Ancak ben yine bu çıplak sanal gerçekliğe geri dönüp ve mühendis kökenli olmam sebebi ile bu işin alt parametreleri nedir, insanlar güzeli değerlendirirken hangi kriterlere göre değerlendiriyorlar diye düşündüm, Genel bilinç üstünün bize söylediği yüzü çok güzel, saçları çok güzel, vücudu çok güzel gibisinden genel geçer ifadelerle yetinmeyip, meseleyi bir tık daha derinleştireyim istedim. Ve yüzü güzel ama dudağı mı güzel, burnu mu güzel kaşı mı güzel,kirpiği mi güzel ?(bu arada kısıtlı zamanda gece geç saatte yapılmış bir çalışma olduğu için kirpiği paramtrelere eklememişim değerli dostum bay C nin katkısı ile kirpiyi parametrelere ekleyeceğim, diğer dostum bayan Ş (bilerek mayan kullandım ingilizcedeki Mr ve Mrs karşılığı olarak) nin kulak memesi önerisini ise hala düşünüyorum henüz karar veremedim,)

Bu paylaşımın ana amacı bu parametreleri paylaşmak ve insanlığın değerlendirmesine sunmak beklentimiz ise bu paramtrenin ağırlık oranı % 2 değil %3 olmalı bu paramtre eksik olmuş, tamam ayrıntıla güzel ama bütünü gözden kaçırmıyor muyuz? Bütünsel güzellik olamaz gibisinden geri bildirimlerdir…..

Eşim ve kızım uyuduktan sonra saat 23:30 sıralarında zaping yaparken haberturkte baktım İlber hoca ve Celal hoca Napolyon u anlatıyorlar takıldım onlara bir yandan onları izlerken bir yandan da bilgisayarda maillerime bakıyorum o ara bir ilham perisi dürttü beni, ülkemizin en büyük problemi  olan güzellik nasıl değerlendiriliyor sor bakalım goole baktım aradım taradım, bu süre bir iki dk ancak sürdü, günümüz insanı bilgiye ulaşmak için en fazla 2 dk sabır gösterebiliyor herhalde dedim ki bu alanda bir boşluk var iş başa düştü bu işin formülünü sen yaz dünyayı bir dertten daha kurtar:)

Sonra açtım bir excel tablosu başladım parametreleri sıralamaya, yazdım, yazdım yazdım. Sonra bu parametreleri kadınlar için ve erkekler için ağırlıklandırdım, Kendimi de örnek seçtim, puanım 5.33 tesadüf o ki en yüksek puanı ben almışım  notumu kamuoyu ile paylaştım şirket maili ile….

Hemen flash back yapalım bu mailden bir hafta on gün kadar önce ben farklı sohbet ortamlarında öğle yemeği, servis vs gibi iş arkadaşlarıma puanlarını söylüyorum, onlar itiraz ediyorlar, şakalaşıyoruz, zıplıyoruz hopluyoruz, gülüyor ve geçiyoruz. Kulaktan kulağa yayılıyor hatta ortamda olmayanlar notlarını öğrenmek için yanıma geliyorlar…

Yukarıdaki sebeplerden ötürü olsa gerek Napolyon u izlerken aklıma bu çalışma takılıyor, çalışmamı yapıyor ve şirket mailimden arkadaşlarıma gönderiyorum. Sonra bakıyorum hoplayan,zıplayan gülüp geçen arkadaşlarımdan bazıları bu sefer gülüp geçmemişler beni İK ya şikayet etmişler, kendimi bir den bir sorgu odasında gece yarısı şirketteki kadın çalışanlara şehvet, cinsellik içeren mailler atan bir sapık olarak sorgulanırken buluyorum. Maildeki sadece kadınlar değil birçok erkek de bulunurken mailde kadına herhangi bir atıf yapılmamış ve kadın erkek aynı çerçevede değerlendirilmişken neden sadece kadınlara yönelik bir cinsel saldırı olarak yorumlandı ve suçlandım, eğer cinsel bir saldırı söz konusuysa maildeki erkek arkadaşların günahı ne onlar niye benden mahrum kalsınlar 🙂

Son izlediğim spotlight filmindeki gibi önüne gelen çocuğa taciz edip, her türlü sapkınlığı yap ancak sonrasında maskeni tak ve hiç bir şey olmamış gibi yaşamaya devam et maalesef içinde bulunduğumuz kültürün bize emrettiği acı gerçek, bu kültüre; eğitimli yüksek kariyerli kadın arkadaşlarımızın da boyun eğmesi düşündürücü.  Eğer yemek yemek, su içmek gibi doğal olan cinsellik ile yüzleşip kadınları cinsel bir varlık olarak görmekten vazgeçemezsek sonumuz felaket olacak ki o felakete doğru emin adımlarla ilerliyoruz. Burada altı çizilmesi gereken şaşırtıcı nokta kadınların kendilerini en az erkeklerin kadınları gördüğü kadar cinsel obje olarak görmeleri, benim mailime kadın arkadaşlarımdan İK ye gelen geri bildirimler de bunun bir göstergesi olarak tarihteki yerini alacak.

Kadının öneminin gündemde olduğu bu 8 mart haftasında kelimelerin ötesinde, cinsellik ve din gibi konuşmaya çekindiğimiz ama toplumumuzdaki hemen hemen her yapıya her uygulamaya her adete dokunan bu iki kavramı özgürce konuşabileceğimiz, sorgulayabileyeceğimiz günler diliyorum. Yoksa bu sorgulamalardan geçmeden bayana kadın demişiz, kadına bayan demişiz çok da bir etki yaratmayacaktır, tabi ki dil sahip olduğumuz en önemli enstrumandır, niçin en öenmli enstrumandır ?  Duygu ve düşüncelerimizi aktarabilmek için bunu kim yadsıyabilir ki ben bile duygularımı düşüncelerimi onun vasıtası ile size aktarıyorum (burada sizin de biraz emek harcayıp telapatik yeteneklerinizi geliştirmeniz gerekiyor her şeyi benden beklemeyin) ancak temelde duygulara ve düşüncelere dokunmadan dile dokunmak siyah renkli bir hapishaneyi beyaza boyayıp içindekileri özgürleştirdik demek gibidir….

Diğer taraftan mahalle, okul, toplum,şirket bizi sürekli kendilerine benzetmek için gece gündüz var gücüyle çalışıyorlar,şirkette bile bize not veriyorlar sonra yüksek alan ve düşük alanlar için kalibrasyon toplantısı yapıyorlar ne düşük ne de yüksek almamızı istiyorlar çünkü iki tarafı da problem olarak görüyorlar, tek istedikleri standard birer birey olmamız, çizilen çerçevenin dışına çıkmamamız bu ortamda kendimiz olma savaşını veriyoruz, bu savaşı vermekten de vazgeçmeyecek ve zulme boyun eğmeyeceğiz sonuçta bu savaşı veren yoldaşlarımız olmasaydı inanlar olarak hala mağaralarda mutlu mesut yaşıyor olurduk  İlerleme için , yenilikler için kırmızı noktaların üzerine basmak şart :):):)

Çıkarılan Dersler

1- Şirket e-mailini kullanırken dikkat et

2- Yüzüne gülen herkesi dost belleme

3- Tiyatroyu desteklemeye devam et 🙂

NOT: Alt dudak daha önce mailldeki arkadşların bildiği bir olaya atıf için yazılmıştır, bu olayı yaşamayanlar farklı çağrışım yapabilirler….

****** bahsi geçen orjinal mail ve parametre çalışmam insanlığa faydalı olması amacıyla aynen paylaşılmıştır***************

Arkadaşlar Merhaba,Nasıl 5,3 puan aldım ? Başarımın formulunu sizlerle paylaşıyorum geri bildirimlerinizi dikkate alacağım ancak sistemimi değiştirmeyeceğim.NOT: parametrelerdeki alt dudak kısmının ilk sırada yer alması tamamen alfabemizin bize oynadığı bir oyun olup herhangi bir kasıt yoktur:)

Çıplak Fiziki Görünüş Değerlendirme Parametreleri

Saygılarımla

Serus
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Kadın Olmak
Sonraki
Evliya Çelebi’nin Modern Çocukları: Vlogerlar
Evliya Çelebi'nin Modern Çocukları: Vlogerlar

Evliya Çelebi’nin Modern Çocukları: Vlogerlar

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.