İnsanın Kendi Kendine Konuşması #senmukemmelsin

İnsanın Kendi Kendine Konuşması #senmukemmelsin

Kendi Kendine Konuşmak? sanki bir deliyle sohbet etmek gibi, ama öyle değil, peki İnsanın Kendi Kendine Konuşmasının sebebi ne olabilir?

İnsanların kendi kendine konuşması Ruh sağlığının bozulduğu anlamına veya psikolojik olarak kötü durumda olduğunu vurgulamaz, (İstisnalar Dışında) Kişinin kendi kendine konuşuyor olması onun deli olduğu anlamına da gelmez. Kendi Kendinize konuşuyor olmanız kötü bir şey değil. Sadece son zamanlarda fazla olmaya başlamış ise son zamanlar da çok kırılmış, veya depresif bir ruh halindesinizdir. Kendi kendine konuşmak çok doğal olduğu gibi yararlı bir şeydir. Size duygularınızla baş başa bırakıp daha nitelikli düşünme olanağı sağlar kendi kendinize konuşmanın bir zararı yoktur, ancak konuşurken cevap alıyorsanız birazcık sorun var demektir. Hepimiz bir sürü stresli dönemden geçtik son dönemde evde sıkışıp kalmamızın da etkeni büyük. Ben de kendi kendine konuşan birisiydim, yani öyle deniyorsa. Kendimi karşıma alıp sohbet etmişliğim bile var, hayal gücüm sınırsız ama hayal gücünün çok fazlası zaten deliliktir. bunu fark etmiştim ve kendime “Şizofren miyim neyim?” diye sormuştum ve “EVET!” diye bağırdım içimden, o an anladım ki benim gerçekten konuşacak birine ihtiyacım var, aileniz dostlarınız, arkadaşlarınız, veya kim olursa olsun (Ben Bile.) Konuşmak İnsanın ihtiyacıdır. bundan vazgeçmeyin her gün konuşacak bir arkadaşınız olmasa bile ara sıra telefonla arayıp nasılsın diyebileceğiniz insanlar olmalıdır.

Okuduğun için teşekkür ederim, eğer etrafında kimse yoksa bana istediğin saatte mesaj atabilirsin. gördüğüm ilk an cevap vermeye çalışır ve elimden geldiğince yardım ederim. Kendine İyi Bak!.

okur

Yazar: TK

Blog Okur

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.