Ocak Ayı Huzur Takvimi

Ocak Ayı’nda Yapılabilecekler

2021 yılı hepimiz için güzel geçsin istiyoruz. Geçmişteki kötü anıları ve başarısızlıkları silip yerine yenilerini en güzellerini koymak istiyoruz. Bunun için yeni yıla güzel başlamak, hedefler koymak, planlar yapmak ve belirli rutinler belirlemek hem kendi motivasyonumuz için hem de kötü anlarımızda yardımımıza koşacak bir sığınak için önemli.

Her ay kendimiz için o ay yapacağımız rutinleri takvimleştirmek belirli hedefler koymak için sizlere birkaç öneri sunacağım. Sizde bu rutinleri kendinize göre planlayabilirsiniz.

Yeni yılın ilk ayı olan Ocak ayında yapılabilecek önerilere şöyle bir göz atalım.

Açık Havada Yürüyüş Yap

Özellikle çoğumuz bu pandemi döneminde evde hareketsiz kalıyoruz ve spor, egzersiz yapmayı da başlasak bile devam ettiremiyoruz. Haftada iki kez de olsa açık havada yürüyüş yapmak bize hem enerji katacak hem de hareketsiz olan yaşamımıza ufak da olsa hareket sağlayacak. Ayrıca yoğun stres altında olduğunuzu hissediyorsanız da bu kısa ama ferah yürüyüşler size iyi gelecektir.

Dijital Detox Yap

Biraz telefon, bilgisayar, internet özellikle sosyal medyadan uzaklaşmaya ne dersiniz? Günümüz şartlarında bu pek mümkün olmasa da bu ay için kendinize küçük hedefler koyarak bu dijital detoxu yapabilirsiniz. Örneğin bu hafta her gün iki saat telefonla ilgilenmemek gibi. Ocak ayı hedeflerimizden biri de bu olsun diyelim mi o zaman?

Her Güne Su İçerek Başla

Sabah uyandıktan sonra su içmenin faydalarını duymuşsunuzdur. Kendinize bu ay için limonlu detox suları hazırlayabilirsiniz. Güne enerjik başladığınızı göreceksiniz.

İlham Verici Konuşmaları Dinle

Bu yıl için kendinize güzel hedefler koyduysanız bunları gerçekleştirmek için bu ilham verici konuşmalara ve podcastlere ihtiyaç duyabilirsiniz. Denemesi bedava.

Yeni Yıl İçin Kitap – Film Hedefleri Belirle

Bu yıl okumak istediğiniz kitapların ve izlemek istediğiniz filmlerin listesini yapabilirsiniz. Önerilerinizi, beğendiklerinizi arkadaşlarınızla da paylaşabilirsiniz. Hatta bu yazının altında yorumlara önerilerinizi de yazabilirsiniz ki hep birlikte paylaşalım.

Geçmişi Arkanda Bırak

Yeni bir yıl için en önemli şeylerden biri geçmişe takılıp kalmamak ve önümüze bakabilmek. Ders çıkardım, koyabileceğim tecrübeleri cebime koydum. Önümdeki uzun yolda bunların işime yarayacağını düşünerek devam o yolda yürümeye o halde.

İhtiyacın Olmayan Eşyaları Paylaş

Eminim ki evimizde bu eşyalardan var. Kullanmıyoruz ve kıyamıyoruz da. Onları paylaşmaya ne dersiniz?

Aynaya Bak ve İyi ki Varsın De

Kendi öz şevkatimize en çok ihtiyacımız olduğu dönemlerdeyiz. Bunu da ekleyelim mi Ocak ayı rutinlerimize?

Bu aylık rutinlerimiz bunlar olsun. Bakalım kimler pes etmeden ay sonunda bu alışkanlıkları kazanabilecek?

seray
üniversite öğrencisi 21 yaşında
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Gerçeklilik
Sonraki
YKS serüvenim

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.