Ailenizle İzleyebileceğiniz 5 Eğlenceli Yabancı Dizi

Kaynak belirtilmedi

Merhaba, boş zamanlarınızda ‘Of ne izlesem?’ demeden direkt açacağınız ve zamandan tasarruf etmenizi sağlayacak bu beş diziyi sizlere sunacağım. Ayrıca bu dizilerimiz ingilizcenizin gelişmesini de sağlayacaktır. Tabi ki zevkler ve renkler tartışılmaz, benim beğendiğim bir başkasına göre iyi bir içerik olmayabilir fakat dizi dünyasının çoğunun böyle düşündüğünü baz alarak ve gerçekten izlerken gülümseyebileceğiniz bu dizileri sizlere sunacağım. Ne güzel hizmet değil mi? 🙂 Diziler hakkındaki yorumlarınızı bekliyorum. Hadi gelin inceleyelim.

1- FRIENDS

İlk sırada en sevdiğimiz içimizi ısıtan ve gülmekten kırıldığımız harika dizimiz ‘Friends’ var. Tam olarak adını taşıyan, harika arkadaşlıkların kurulduğu ve güzel anların paylaşıldığı bir komedi dizisi. İnternette birçok sitede yayınlanan bu diziyi ücretsiz izleyebilirsiniz. Çoğu kişi bu diziyi hala birçok kez severek izlemekte. Günümüzde hala kendisinden söz ediliyorsa ve döne döne izleniyorsa bu gerçekten büyük bir başarıdır. 

Gerek karakterlerinin farklı yapıları, gerekse komiklikleri bizi bu diziye bağlayan etkenler olmuştur. Dizideki tatlı daireleri ve takıldıkları o meşhur küçük kafe, izlemeyenlerin bile dikkatini çekmiştir. Ne de olsa günümüzde izlemediğimiz dizilerin ve filmlerin kesitlerini sosyal medyada görmekteyiz. Söz konusu ‘Friends’ olunca zaten bu dediğimden hiç kaçınılmıyor. 🙂 Özellikle Joey’nin replikleri ve gifleri her yerde. 🙂

 

David Crane ve Martha Kauffman tarafından yazılan bu sitcom dizi kaliteli esprilerin döndüğü ve izlerken asla sıkılmayacağınız bir baş yapıttır. Bu derece iddialı konuşmamın bir sebebi var. 🙂 İçinizi ısıtacak bu diziyi hala izlemediyseniz işte şimdi size bir fırsat! Dikkat! Uzun sezonlu bu diziyi bir solukta bitirenler arasına girebilir ve bitti diye üzülebilirsiniz. 

2- MODERN FAMILY

Bir diğer sıcak, mutlu ve samimi bir aile dizisi daha sizlerle. Dizi Disney Plus’ta yayınlanmıştır. Dizinin bazı sahnelerinde karakterler ile sahte belgesel formatında röportajlar yapılmaktadır. Diziyi diğer komedi dizilerinden ayıran bir özellik ile daha samimi bir hava yaratılmaya çalışılmıştır. Bu yönden aile dizisine daha yakın bir karakterdedir. Christopher Llyod ve Steven Levitan tarafından yaratılan bu diziyi izlerken pişman olmayacaksınız. 

Her anında kahkaha attırmasa da oyuncuların mimikleri sizi kendine çekmekte ve gülümsetmektedir. Yine uzun bir sezon dizisi olan ‘Modern Family’yi hemen bitirmeden keyfini çıkararak izlemenizi öneririm. Kahvaltı yaparken izlemesi ayrı bir zevkli oluyor. İyi seyirler!

3- BROOKLYN NINE-NINE

Brooklyn Nine-Nine bir komedi polisiye dizisidir. Netflix’te yayınlanan bu dizi hiç de kapak fotoğrafındaki gibi değildir. 🙂 Gülmekten kırılacağınız, yine harika esprilerin döndüğü bu dizi sizi suçluları yakalayan ve bir takım dosyaları çözmeye çalışan dedektif ve polislerin dünyasına çekiyor. Özellikle ana karakterimiz Jake Peralta (Andy Samberg) sizi bu diziye bağlayan zeki ama aynı zamanda çılgın bir dedektiftir. Tek karakterle diziyi yürütmeye çalışmamışlar. Tüm karakterlerin ayrı bir komikliği var. Bu da bence dizinin kalitesini ortaya çıkaran bir etken olmuştur. İzleyip seveceğinizi düşünüyorum. O zaman Jake ile dedektifliğe!

4- THE GOOD PLACE 

Öldükten sonra kendisini The Good Place adlı yerde bulan Eleanor’un yaşadığı maceraları konu ediyor. Dünyada pek de iyi bir sicile sahip olmayan Eleanor, buraya yanlışlıkla gönderildiğini fark etse de bunu çevresindekilere söylemez. Bu dizimiz dört sezondan oluşmaktadır. Diğer dizilere göre kısa bir dizidir fakat farklı konusuyla dikkat çeken ve kendisini izlettiren bir içeriktir.

Çoğu kişi dizinin final yapmasına rağmen kafalarında soru işaretlerinin ve türlü sorgulamaların kaldığını belirtmiş. Kimine göre komik kimine göre ise sınırı aşamamış bir dizi olmuş fakat herkesin bakış açısı farklıdır. Bunu anlamak için bu kısa diziyi izlememiz gerek. Bence farklı konuları olan her diziye şans verilmesi gerek. Komedi dizi kategorinize eklemelisiniz. 

5- THE BIG BANG THEORY

The Big Bang Theory, MIT doktorası yapan asosyal iki araştırma görevlisi Leonard ve Sheldon adlarındaki iki arkadaşın oturdukları apartmanda yan dairelerine yeni bir komşu taşınır. Adı Penny olan bu komşu güzeller güzeli bir sarışındır. Penny, zekaları gereğinden fazla ilerlemiş, ancak kızlar konusunda oldukça geri kalmış bu yeni iki komşusuna hayat hakkında öğretebileceği bir şeyleri olduğunu düşünmektedir. Yaşanacak olanlar da zaman içinde onun ne kadar haklı olduğunu gösterecektir. 

Zeka dolu bir komedi dizisi olan bu dizi on iki sezondan oluşuyor. Dizi bu iki genç ile popüler kızın karşılaşma anına ‘’büyük patlama’’ diyor ve adını da buradan alıyor. Dizideki arkadaş grubu zeki insanlardan oluşuyor bu da elbette zeka dolu esprileri açığa çıkartıyor. Ayrıca, Big Bang Theory’nin konuk oyuncuları bile dizinin konseptine göre seçiliyor yani fizik ve bilim dünyasından. Bir dizi düşünün ki Stephen Hawkings kendini oynamak için konuk oluyor! İzlemeyenler hemen ekran başına!

 

Başak Tezel
24 yaşında bir yazarım. 2020 yılında yazdığım bir cinayet romanım var. Bu platformda da sizlerle türlü konularda yazıp yazıp okuyacağız. Sevgiler.
Önceki
O garip hissiyat insanı çoğu zaman bir muma döndürür.

O garip hissiyat insanı çoğu zaman bir muma döndürür.

Sonraki
Öğrenme Nedir? Nasıl Öğreniriz?

Öğrenme Nedir? Nasıl Öğreniriz?

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.