Wilkinson Pomad: Saklanan Uyuz Salgını ve Uyuz Düşmanı Krem

Kaşınan Kadın

Uyuz görünürde basit ama hayatı çok olumsuz etkileyen bulaşıcı bir hastalıktır. Kış aylarında çok görülen uyuz salgınının hayvanlardan bulaşmadığını belirtmek isterim. Bu yanlış algıya lütfen düşmeyin. Bu hastalığı yaşayan biri olarak bu kremi kullanarak kurtulduğum için başkasına da faydalı olmak istedim. Bu makalede uyuz hastalığının tanımı ve baş etme yolları olarak en etkili krem olan Wilkinson Pomad konusundan bahsedeceğim.

Kaşınan Kadın

Uyuz Nedir?

Uyuz, kaşıntılı döküntülerle belirtileri olan insandan insana rahatlıkla bulaşan bir parazit türüdür. Uyuz böceği (Sarcoptes scabiei) gözle görülmeyecek kadar küçük eklem bacaklara sahiptir. Bu böcek derinin altında kanallar açar ve kaşıntıya sebep olur. Kimi kişilerde kabarcıklı sivilceler oluştururken bazı kişilerde de daha az etkili olabilir bu derinin yapısına veya hastalığın ilerlemesine bağlı olarak değişebilir. Fakir veya zengin fark etmeksizin herkese bulaşabilir. İstediğiniz kadar temiz ve hijyenik bir insan olun; eğer uyuz olan birisinin temas ettiği bir yerle temas ederseniz siz de uyuz olabilirsiniz. Asker kışlası, hastane vb. yerler bu illetin en çok görüldüğü mekanlar.

Özellikle aile bireylerinin kaşıntısının olup olmamasına bakılmaksızın mutlaka birlikte tedavi olması gerekir. – Sağlık Bakanlığı

Sarcoptes scabiei
Sarcoptes Scabiei

Uyuzun En Önemli Belirtileri Nelerdir?

Öncelikle şunu belirtmek gerekir uyuz hastalığının belirtileri hemen ortaya çıkmaz kişiden kişiye temasla geçen bu parazit önce vücuda yumurtalarını bırakır bunu takip eden 2-3 haftada etkisini göstermeye başlar özellikle sıcaklıkla birlikte harekete geçen bu parazit bel bölgesi, kalça, göğüs altı, koltuk altı, genital bölge ve sırtta daha çok yaşam alanı bulur. Böyle belirtileriniz varsa mutlaka bir hekime danışıp teyit almalısınız.

İstiklal Caddesi'nde Yürüyen İnsanlar

Uyuz İçin Neden Wilkinson Pomad?

Uyuz teşhisi konulduktan sonra verilen birçok ilaç bu parazite karşı başarısız. Fakat yapılan kullanıcı yorumlarında en etkili ilacın wilkinson pomad olduğunu söyleyebiliriz. Bu kremin etkili olmasının en önemli sebebi şu; içeriğinde kükürt ve katran bulunmakta kükürt ve katran uyuz böceğinin bir numaralı düşmanı bu sebeple bu birleşim sayesinde uyuz böceğinin ölmemesi kaçınılmaz oluyor. Ekşi’de vs. okuduğuma göre şu anda ilaç bulunamıyormuş. İddia edilene göre ilaç firması hastalığın biraz daha yayılmasını bekliyormuş ve daha fazla ilaç satmak için geç gönderim yapılacağını söylüyor insanlar.

Wilkinson Pomad Nasıl Kullanılır?

Öncelikle kremi kullanmak sabır gerektiren bir süreç çünkü yanık kokusuna benzer ağır bir kokusu var. Uyuz hastalığına yakalanan kişiler bu kremi üç gün boyunca üst üste kullanır. Bu süre içerisinde banyo yapmaz ve kıyafetlerini değiştirmez( dışarı çıkılacaksa iç çamaşırları aynı olmalı üç gün boyunca değişmemeli) dördüncü gün güzel bir banyo ve temiz kıyafetler giyilmeli kıyafetlerin kaynatılması mümkün değilse 90 dereceye atılması giymeden önce kızgın ütüyle iç taraflar özellikle dikiş yerleri ütülenmelidir.

Kaşınan El - Wilkinson Pomad

Wilkinson Pomad Uyuz Hastalığını hemen geçirir mi? Kaşıntı Yapar mı?

Bu kremin oldukça etkili olduğunu söylemekle birlikte sonraki süreçte üstümüze düşeni yapmamız gerektiğini de belirtelim. İyileşme 4. Günde etkisini göstermeye başlayacaktır. Ama giyilen kıyafetlerin yüksek ısıda yıkanmış olması ve evin sürekli temizlenmesi gerekiyor. Uyuz virüsü ölse dahi sonraki günlerde vucütta kaşıntı olacaktır ama endişe etmeye gerek yok çünkü ölü böcekler de kaşıntıya sebep olur tamamen bu hastalıktan kurtulmak 2 haftayı alabilir başta da söylediğimiz gibi sabır isteyen bir süreç ama en etkili ve garanti yol diyebiliriz.

Wilkinson Pomad Kullanmak İsteyenlerin Dikkat etmesi gereken Kurallar

Uyuz teşhisi konulan kişiler bu kremi kullanabilir. Fakat dikkat edilmesi gereken husus şu ki kremin içeriği uzman doktorlara danışarak alınabilir. Cilt hastalıkları alanında uzman doktorlara başvurarak reçete ile alabilirsiniz. Doktorunuza danışmadan sağdan soldan bulduğunuz ilaçları cildinize kesinlikle sürmeyin. Kulaktan dolma bilgilerle vücudunuza hasar vermeyin.

Wilkonson Pomad fiyatı ise 100 gramlık alüminyum tüpte güncel olarak 40.64 TL olarak görünmektedir. Reçeteyle satıldığını unutmayın, doktorunuza danışın!

Kaynak: T.C. Sağlık Bakanlığı, Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü – Zoonotik ve Vektörel Hastalıklar Daire Başkanlığı

The Necmi
Necmiii Bilicii
Subscribe
Bildir
145 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
CS:GO Konsol Kodları Tam Liste – Açıklamalı ve Çok Kullanılan Kodlar
CS:GO Konsol Kodları En Faydalı Tam Liste

CS:GO Konsol Kodları Tam Liste – Açıklamalı ve Çok Kullanılan Kodlar

Sonraki
Hastasına Duyduğu Aşkı Saplantıya Dönüşen Doktor: Carl Tanzler
Hastasına Duyduğu Aşkı Saplantıya Dönüşen Doktor: Carl Tanzler

Hastasına Duyduğu Aşkı Saplantıya Dönüşen Doktor: Carl Tanzler

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.