Her Şey O Güzel Ellerinde

Bugüne kadar hep başkalarının düşüncesini önemsediniz, iyi veya kötü, doğru veya yanlış. Her zaman çevrenizde size neyi nasıl yapacağınızı söyleyen kişiler, gruplar oldu. Takdir eden cümleleri söyleyenler sizin için her zaman doğru insan oldu. Belki de gerçekleri duymak hoş olmadığındandır. Ama gerçekleri, hatalarınızı veya yanlışlarınızı söyleyenler hep gözünüzde yanlış kişiler oldu belki de. Neden sizi kandırmalarına izin veriyorsunuz? Şimdi kısa vadede mutlu ve iyi hissediyor olabilirsiniz. Ya uzun vadede hayal kırıklığı ve mutsuzluk sizi bekliyor desem. Evet gerçekler acıdır. Ama yanlışlarımızı, hatalarımızı bilmeden nasıl onları düzeltip daha güçlü bir insan oluruz. O yüzden kısa vadede acıyı göze alıp uzun vadede mutlu olmayı bilmelidir bir insan. Kendi elleriyle dokunabilmelidir kalbine. Bu yüzden bu hayatta en çok dinlemeniz gereken kişi kendimizdir aslında. Evet doğru duydunuz kendiniz. Çünkü bu hayattaki başarıyı da, başarısızlığı da kendiniz yaşıyorsunuz. Başkalarının düşüncesi üzerinizde kara bulutlar oluşturmasın asla. Buna asla izin vermeyin. Çünkü siz de düşünebiliyorsunuz ve kendiniz için en doğru olan kararı verebilirsiniz.

Hayattaki en unutulmaması gerekilen şeylerden biride Önce kendinize olan sonsuz inancınız. Önce kendinize siz inanacaksınız, ondan sonra herkes size inanacak.  Sizin kendinize inanacağınız kadar kimse size inanmaz. O yüzden bırakın, başkalarının düşüncesi ve fikirleriyle yaşamayı kendi düşüncelerinizle, bilgilerinizle ve  fikirlerinizle kendinize bir yol çizin. Çünkü sizi en iyi anlayan ve bilen her zaman yine kendinizdir.

Düşünün. Hepimiz biliyoruz bazı başarılı girişimcilerin hayatlarını. İlk Başta kimse inanmadı onlara. Ama onlar asla başkasına değil kendilerine inandılar ve tabi bunun sonunda tabii ki başardılar. Her şey sizin o güzel ellerinizde.  İnandıklarımız uğruna bazen her şeyi göze almak gerekir  hatta bazı şeyleri kaybetmek bile.

Her yazımda bahsettiğim gibi. Kendinizin farkında olun ve düşüncelerinize değer verin. Eğer siz kendinize vermezseniz, kimse size vermeyecektir.  Sizi olumsuz yönde etkileyenler, eleştirenler hatta yargılayacaklar olup aşşağıya çekmeye çalışanlar olacaktır.  Unutmayın ki geleceği kimse göremez. Düşündüğünüz fikirlerin ileride işe yarayıp yaramayacağını da en iyi siz bilebilirsiniz. 

Siz siz olun kalbinizi dinleyin. Kim olduğunuzu, inancınız ile neleri başarabileceğinizi düşünün. Unutmayın Her şey o güzel ellerinizde. kendinize tutunur ve inanırsanız bu hayatta her şey mümkün.

melisa-toga
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Pandalar ve Nasıl Beslendikleri
Sonraki
Erşan Kuneri – NETFLIX

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.