18’li yaşların kıymeti

Kaynak belirtilmedi

^18 ‘li yaşlarıma dönsem çok şey degişirdi ’ der herkes aynı şeyi bende diyorum.Şuan 22 yaşındayım , göründügünden fazla fark var hala hayallerini gerçekleştirememiş,kendini olması gerektigi yerde olmadıgını düşünen insan için.O yaşlarıma dönsem yapıcagım ilk şey kendimi çok sevmek olurdu heralde. Herkesin dedigi gibi iş orda başlıyor  gerçekten. Klasik bir cümle ama o kadar dogru ki … Kendini seven kendine herkesten çok güvenen, özgüveni yeterince olan birinin yapamayacagı şey yok diyebilirim.İkinci olarak benim için çok çok önemli olan şey kitap okumaktır. Olabildigince kitap okumanı tavsiye etmem , resmen emrederim. İngilizcede önemli tabi.Ama ne olursa olsun mutlu oldugun şeyleri yap ve çalışmaktan asla vazgeçme.Çünkü o yaşlar yavaş yavaş karakterimizin oturdugu artık neyin ne oldugunun farkına vardıgımız ve kendimizi sürekli geliştirmek durumunda oldugumuz yaşlar.Tabi gelişmek her yaş için geçerli sadece 18 ‘li yaşlar için demiyorum ama o yaşlarda başladıgı kesin. O yaşlarda kırılan kalp kırıklıkları unutulmaz,hayatınıza giren çıkan kişilerin önemi fazladır.Yanınıza aldıgınız arkadaşlarınız bile sizi yönlendirir farkında olmadan .Onun için bunun farkında olan biri güzel yol alır.

Ve  o zamanlar okul       hocalarınızdan,annenizden,ablanızdan ve çevrenizdekilerden duyacagınız tek şey bu yaşlarınızın kıymetini bilin , bir daha gelmeyecek,en güzel zamanlarınız cümlesidir.O zamanlar bu cümlenin o ağır anlamını asla anlamayaksınız çünkü her zaman her şey kaybedildikten sonra daha degerlidir .Bunu da zaman geçtikten sonra anlayacaksınız .Ben tekrar liseli yıllarıma dönsem hayatım ders çalışmak ve kitap okumaktan geçerdi eminim.Daha fazla gezerdim , hayatın daha fazla farkında olmaya çalışırdım ve yeni hobiler edinmek için, özgüvenimi geliştirmek için elimden ne geliyorsa yapardım.Çünkü o yıllarda yaptıgınız delilikler,saçmalıklar dışardan sizi gören bir insan için asla önemli olmuyor, dedikleri şey de gençler işte olur. O yıllarda yaptıgınız şeyleri kimse asla sorgulamaz ,gençlik der geçer.O da bir gün anlar derler.O yüzden yaptıgınız saçma şeylerden , hata olarak gördügünüz şeylerden asla utanmayın ve asla pişman olmayın.Hata yapmak insana verilmiş en güzel şey olabilir.Hata yaptıkça insan gelişir ve bir daha aynı hatayı yapmamaya özen gösterir.Bunu şöyle örneklendirmek isterim, test çözerken yaptıgınız yanlış soruyu daha sonrasında incelediginizde nerede yanlış yaptıgınızı görürsünüz ve daha sonra o soru karşınıza gelince , dogru yaparsınız, işte bunun gibi bir şey. 

Hayat çok acımasız bunu belki kiminiz çoktan ögrendi bile.Yanınızda olan kişilerin bir gün sizi bırakabilme olayını asla unutmamalı ve ona göre yaşamalısınız.Ne demişler        ‘ İnsanlarla yollarınızın sonsuza kadar ayrılmasının ne kadar kolay oldugunu fark ettiginiz an şok olursunuz , çocuklar. İşte bu yüzden ,yanınızda olmasını istediginiz birini buldugunuzda bunun için bir şey yapmalısınız. ’ 

Zynepl
selam ben zeynep , 22 yaşında hayatta kalmaya çalışan biri . Kitap alıntıları paylaştıgım instagram sayfama bakmak isterseniz @zeeymiik sayfama göz atabilirsiniz.:)
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Vidyo.ai: Sağlık Sektöründe Yapay Zeka Destekli Video Çözümleri
Sonraki
diyarbakır medyum yasemin hoca garantili

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.