HANIMLIK NERDE KALDI?

 Bir zamanlar “hanımlık” diye bir yazı yazmıştım. Eskiden evlenilecek kızlarda yemek yapma, dikiş dikme, temizlikten anlama, evin idaresini, hesabını bilme gibi özellikler arandığını, kız evlerinde temizliğe, düzene dikkat edildiğini yazmış, şimdi bunlara bakanların kalmadığını o yüzden de evliliklerin çabuk harcanıp, tükendiğini yazmıştım. Bugün facebook’dan bir arkadaşım benimle bu yazıyı paylaştı. Aynen kopyalıyorum. Sizce bu kızlardan evine hanım, kocasına eş, çocuklarına anne olur mu? Okuyun, düşünün ve yazının sonunda yanıt verin bakalım.

İŞTE TÜRK KIZLARININ ÖZELLİKLERİ(SÖZÜM MECLİSTEN dışarı)

1-) Brad Pitt, Leonardo Di Caprio, vs… gibi tanımadığı insanlara aşık olurlar.
2-) Cırtlak renkli markası ve fiyatı 100 m öteden belli olan “cast” ayakkabıların içine kot pantolonun paçasını sokar ve herkesin onlara beğeniyle baktığını zannederler.
3-) Dış görünüşe değil iç görünüşe önem verdiklerini söyleyip karşılarına çıkan ilk yakışıklı ve beyinsiz erkeğe âşık olurlar.
4-) Onların önem sırası aşağıdan yukarıya doğrudur. Ayakkabının markası, pantolonun markası, gömleğin markası, beyin…
5-) Kendilerini dünyanın en güzel kızı zannederler ve bunu çevreye hissettirmeye çalışırlar.
6-) Kadın Hakları diye çığırırlar ama kamu kuruluşlarında en hızlı onların işi görülür.
7-) “Aaaaaeeyayayay iiinaaağğğğnnnmmııığğğğyyyoooğğğğğ- – – – – – – – – – rrruuuuuooommmmm m, ciiidddiiiiiğğğğymiiisiiiiııııaannnn, aaaaayyyyyy çuuuooookkkk tııııaaaattttLLııııaaaaa” gibi angutça bir konuşma dilleri vardır.
😎 En Patatesleri internete girince ortamın şahı padişahı Claudia Schifferi olur.
9-) Onlara göre paran olduğu sürece adamsındır. Parasız erkek ölü erkektir.
10-) Kıçını açıkta bırakan bodyler giyip gün boyu çekiştirirler. Görünmesini istemiyorsan giyme ya da bırak görünen görünsün! Bu ne perhiz bu ne Lahana turşusu…
11-) Edep yerlerine kadar görünecek kıyafetler giyip “Erkekler sapık, acaip acaip bakıyorlar” derler. Ya peki senin açık giyinmekteki amacın ne? Göstermekse eğer bakınca niye sapık diyorsun. Sende teşhircisin ona bakarsan…
12-) Bir erkek kötü bir şey yaptığında “Erkek diiLmi hepsi aynı” derler. Bende geçen sokakta 1 hayat kadını gördüm. Napiim şimdi “kadın değil mi hepsi aynı ” mı diyeyim? Aynı mantık ona bakarsan…
13-) Mesajlarında “canım, şekerim,1 tanem” gibi sıfatları resmi oldukları kişilere yazar, sonrada “umut vermedim ki ben” diye zeytinyağı moduna geçerler.
14-) Erkeğin yaptığı her işe “ben de yaparım ne farkım var” diye atlarlar.
15-) Sokakta bağıra bağıra anıra anıra gülerler ve siz ona kınayarak baktığınızda siz geçene kadar durup siz geçer geçmez.”KİKİKİKiiikklkkkiikkl” diye bağırırlar.
16-) Kot pantolonu çizmenin içine sokup şebek olurlar.
17-) Duvarlarına Gökhan Özen posterleri yapıştırıp “aşkııııaaaıııaıaıaıaım yaaaaaağğğğğ” diye arkadaşlarıyla ayin yaparlar.
18-) 1 Plaza topuk giyip yürürken Yao Ming olurlar. Yürüyemiyorsan giyme ya… ALLA ALLA…
19-) Saz, gitar vs çalan erkeklerin dibine girip bir o yana bir bu yana kafa sallayarak yavşarLar.
20-) Yüzlerini erken yaşlarda fondötene ruja carta curta bularlar.
21-) Sınıfta ağlayıp sızlarlar nedensiz yere…
22-) “Ay arabesk mi dinliyorsun iiğğğğğğwweeeennnnçç” diyip bilgisayarlarında İbrahim Tatlıses’in tüm albümlerini bulundururlar.
23-) Seninle mesleğin, araban, okulun, paran, ayakkabın vs gibi her şeyin için beraber olabilirler. Karakterin ve beynin hariç…
24-) 1 Birayla sarhoş olup geceyi mahvederler.
25-) Okul eteklerini kısaltırlar.

YALANSA YALAN DEYİN ARKADAŞLAR:)))

Yazı bu kadardı. Sizin yanıtınız ne kadar? Tek kelimeyle cevap alayım. Sizce bu gençlerden ömürlük sevgili olur mu?  (Ömürlük sevgili isimli kitabımı bunları düşünerek yazmadığım kesin.) Siz bunlardan birini eş diye nikahınıza almayı düşünür müsünüz? Bir ömrü bunları yapan ve seven biriyle paylaşır mısınız? Bu insanlar ne yapabiliyor elinde telefonla gezip, bir şeyler paylaşmaktan başka? Yemek yapabilirler mi? Evi toparlayabilirler mi? Kendilerine bakmaktan acizler.  Saygı ve sevgi diye bir şey bilmiyorlar. 

Saygılarımla…

Dans Eden Kelimeler
Bale Sanatçısı, yönetmen Kağan Can Odabaşı ile eşi Editör, kitap yazarı Ayşegül Toker Odabaşı olarak yaşadıklarımızı, yaşam denen sahnede karşımıza çıkanları sizlerle paylaşmak istiyoruz.(Böyle diyerek başladık ama maalesef ben Ayşegül, tek başıma sürdürmek zorundayım. Eşim artık bu boyutta değil.)
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
YouTube'a Ne Kadar Hakimiz? Az Bilinen Özellikler
Sonraki
GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’E OLAN ÖNYARGI

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.