OH MY VENUS

Herkese merhaba. İlk defa bir kore dizisi izledim. Hoşuma gitti. 16 bölümlük 1 sezonlu dizi. Korece karakterlerin isimlerini bilmediğim ve sizi de okurken yormak istemediğim için esas kız(ek), esas oğlan(eo), yardımcı kız(yk), yardımcı oğlan(yo) diyeceğim. Şimdiden söyleyeyim herkes herkesin bir şeyi yani dıdısının dıdısı oluyor. 

ek ve yo lisedeyken tanışır ve sevgili olurlar. 15 yıl sürer bu. ek çok güzel ve Diego’nun Venüsü diye lakabı var güzelken. 15yılın ardından kilo alıyor ve çevresinde gördüğü kızlara gıpta ile bakıyor. Bunlardan biri de yk. yk, ek nin üniversiteden arkadaşı ve bunlar hukuk okumuş. yk o zamanlar da çok şişman. Büyüyünce güzelleşiyor. Ama travması hala devam etmekte. ye, yk’yi sevdiğini 15 yıl sonra fark ediyor ve ek’yi aldatıyor, ayrılıyorlar.

eo’nun da travması var. Çocukken annesi ölüyor. Kemik iliği kanserinden dolayı birçok kez ameliyat oluyor. eo acı çekmenin ne olduğunu bildiği için üzüldüğü insanlara yardım ediyor. İki evlatlık oğlu var. Ve eo’nun ailesi çok zengin. Onun şirkette çalışmasını istiyorlar ama o kaçıp spor hocası oluyor ve kilolu insanları zayıflatan gizemli biri olarak tanınıyor. Ayrıca doktor da. yo da eo’nun ailesinin şirketinde çalışıyor.

eo ve ek nasıl tanışıyor? Uçakta ek’nin korseden dolayı bayılmasından. eo doktor ya yardım ediyor falan. Ve eo zayıflatıcı olduğundan ek de zayıflamak istediğinden yolları kesişiyor. İlerleyen bölümlerde eo şirketin başına geçecek zorla ve tahmin edin hadi hukuki işleri kim yürütüyor? ek ve yk’nin birlikte çalıştığı hukuk şirketi. Herkes herkesin bir şeyi olacak demiştim:)

Sonra tabi eo ve ek aşık oluyor birbirlerine. Hadi bir rastlantı daha diyeyim. Evlatlık çocuklardan birinin annesi ek’nin arkadaşının çocuğunun dadısı.

Severek izlediğim ve rastlantılarda sürekli şaşırdığım bir dizi oldu. Herkesin travması olduğunu ve bunu sevginin çözebileceğini gösteren güzel bir diziydi. Gerçek hayatta böyle rastlantılar var mıdır eh bilemem tabi. Teşekkürler. Görüşürüz.

Şeker Yumağı
Başkaları için kendinizden vazgeçmeyin:)
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
digital marketing agency Dubai

digital marketing agency Dubai

Sonraki
Bedel

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.