Acayip Bir Dizi: Gözlerinin Ardında Dizi İncelemesi

Selamlar dostlar. Bugün sizlere aşırı iyi bir mini dizi önerisiyle geldim. 6 bölümden oluşan diziyi az önce bitirdim ve hemen incelemesini yazmak istedim. İncelemede herhangi bir spoiler yok. O yüzden gönül rahatlığıyla okuyabilirsiniz. Buyurun yazıya geçelim.

Netflix’in orijinal içeriklerinden biri olan Gözlerinin Ardında (Behind Her Eyes) dizisi, 17 Şubat’ta yayınlanmaya başladı. İlk günden itibaren büyük bir kitle tarafından takip edilmeye başlanan dizinin oldukça beğenildiğini de söyleyebilirim. Netflix Türkiye’de Bugünün Top 10 Listesi’nde birinci sırada bulunan dizimizin bugün itibariyle IMDB sitesindeki puanı ise 7.3. Kitaptan uyarlanmış bir dizi olan Gözlerinin Ardında, hem başarılı oyunculukları ile hem de akılalmaz olay örgüsüyle adından oldukça bahsettirecek gibi duruyor.

Oyuncu kadrosundan kısaca bahsedecek olursak, Adele rolünde Eve Hewson’ı, David rolünde Tom Bateman’i, Louise rolünde Simona Brown’ı ve Rob rolünde ise Robert Aramayo’yu izliyoruz.

Gelelim dizimizin konusuna… Eşinden boşanmış ve bir çocuk annesi olan Louise, bir psikiyatri kliniğinde çalışmaktadır. Şehre yeni gelmiş olan Doktor David ve eşi Adele sayesinde hayatı tamamen değişecektir. David’in sekreterliğini yapmaya başlayan Louise, kısa bir sürede David ile yakınlaşmaya başlar. Bu sırada tesadüfi bir şekilde Adele ile de tanışmak ve arkadaş olmak zorunda kalan Louise için işler hiç de istediği gibi gitmez ve kendini David ile Adele’den oluşan karanlık ve gizemli bir aşk üçgeninin ortasında bulur.

Dizi hakkında kendi yorumlarıma gelecek olursam, diziyi çok beğendiğimi söyleyebilirim. Gizemli, sürükleyici ve sonunda ters köşe yaparak izleyicinin ağzını açık bırakan dizileri hep sevmişimdir. Bu dizi de ayyynen öyle bir diziydi. İlk bölümler sıradan, klasik ve düşük tempoda geçiyor gibi görünse de son bölümlere doğru heyecan ve gerilimin tavan yaptığını görüyoruz. Son iki bölüm, özellikle de son bölüm bana kocaman bir “Oha” dedirtti. Son bölüm ile kafalarda hiçbir soru işareti bırakmamış olması da bir diğer güzel yanıydı. Kötü yanlarına gelecek olursam da, ilk bölümlerdeki sıradanlık, düşük tempo ve bazı sahnelerin gereksiz uzun olması beni biraz üzdü. Ayrıca 2021 yılı bir yapım olan dizide Adele’in kullanmış olduğu kapaklı telefona da hiçbir şekilde anlam veremedim. Bu konuyla ilgili mantıklı bir fikri olanlar yorumlarda belirtirse çok mutlu olurum. Benim diziye olan puanım 9/10.

Dizinin ikinci sezonu gelir mi gelmez mi bilmiyorum. Bu konuda henüz resmi bir açıklama yok ama mini bir dizi olarak yayınlandığı için tahminim ikinci sezonun olmayacağı yönünde. Dizide argo, madde kullanımı ve cinselliğin olduğunu da hatırlatmakta fayda var.

Dizinin fragmanını izlemek için buraya, “Yok anam ben direkt diziye başlayacağım” diyorsanız da buraya tıklayarak içeriğe ulaşabilirsiniz. İyi seyirler.

Bir sonraki yazımda görüşmek üzere, sağlıcakla kalın. 🙂

Yüksel Gültekin
23'ist
9 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
KARA DELİK
Sonraki
Sokak Hayvanları

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.