Bedel

Her gün bişeyler yaşıyoruz.. Her an her dakika..

Peki neden? Yarışı kim kazanacak onu belirlemek için mi? Yoksa sonunda ölüm olan bir alemi idame ettirebilmek için mi? 

Neden sürekli cevaplar arıyoruz acaba, sorular bizi nereye götürecek? Ya bulduğumuz cevaplar doğru cevap değilse o zaman ne yapıcaz? Doğruyu bulmaya devam mı edicez yoksa bulduğumuz yanlışı savunacak mıyız? 

Yaşam ve doğrular üzerine konuşalım bugün aslında birleştirdiğimizde ‘doğru yaşam’ ikilisi çıkıyor ortaya, aklımıza ilk gelenin doğru bir yaşam nasıl olunur ki yerine doğru bir yaşamın içinde miyim olmalı.. Herks düşünsün bunu. Kısa bir düşünce molası verelim.. 

Seçimlerimiz yaşamımızı belirler buna inanıyorum ben. Doğru veya yanlış olduğunu bilmeden tercihler veriyoruz bazen mecbur kalıyoruz bunu atlamayalım tabi ki ama seçtiğimiz seçimin bizi nereye veya nelere götüreceğini bilmiyoruz.. Sonucunu bilmediğimiz şeylerin nedenine değer veriyoruz. ‘Onu seviyorum’ bir neden, ‘bana değer veridiği için’ bir sonuç. Biz insanlar hep ‘seni seviyorum’ kısmına değer veriyor ve ona göre seçim yapıyoruz fakat sonucu hiçbir zaman düşünmüyoruz çünkü değişme ihtimalini gözardı ediyoruz aslında gözardı etmek istiyoruz olmalıydı doğrusu. Kendi seçimimizle nedene değer veriyoruz ve sonucu gözardı eidyoruz.  Hah.. Düşünsenize nedenine değer verdiğimiz şeyin bedelini ödüyoruz… 

Bedel ödemek… Ne ağır cümle değil mi..? 

Yeterince bedel ödemiş miydik acaba, sonu olan bir dünya ve sonsuz olan bir ahiret için… 

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.