Her Gün Kendinize Hatırlatmanız Gereken 10 Cümle

Her Gün Kendinize Hatırlatmanız Gereken 10 Cümle

Yaşamın monotonluğunda çoğu kez yapmamız gereken şeyleri, kendimizi motive etmek için gerekli cümleleri söylemeyi unuturuz. Basit gibi görünse de bu unutkanlık, hayat motivasyonumuzun düşmesine ve bazı durumlarda başarısız olmamıza neden olur. İşte bu nedenle size her gün kendinize hatırlatmanız gereken 10 cümleyi derledim. Keyifli okumalar!

Her Gün Kendinize Hatırlatmanız Gereken 10 Cümle

1. Hayattaki amacımı asla unutmam

Hayattaki amacınız sizin nasıl bir yol izleyeceğinizi gösterir. Sık sık amacınızı kendinize hatırlatırsanız zorlukları atlatmak için güç toplarsınız.

2. Bu başarısızlıktan ders çıkardım ve zorlukların üstesinden gelebilirim

Başarısızlıklar karşısında yılıp depresyona girmek yerine her birinden ders çıkarmak hayatınızı kolaylaştırır. Kendinizi güçsüz ve küçük görmektense zorlukları aşabileceğinize inanmalısınız.

3. Kendimi diğer insanlarla kıyaslamayacağım

Bir kişinin kendine yaptığı en büyük kötülük, kendisini diğer insanlarla kıyaslamasıdır. Bu kıyaslama, özgüveninizi yitirmenize ve iş yaşamınızda ya da insanlarla ilişkinizde başarısız olmanıza neden olur.

4. Başıma ne gelirse gelsin hayat devam edecek

Hayatta başınıza ne gelirse gelsin her zaman yaşamaya devam etmeyi bilmelisiniz. Bu nedenle “Ne olursa olsun hayat devam ediyor” cümlesini kendinize söylemeyi hiç unutmayın.

5. Hayat monotonluklara rağmen güzel, onu daha güzel hale getirmekse benim elimde

Bu cümle, her gün kendinize hatırlatmanız gereken en önemli cümlelerden biri. Çünkü bazen her gün yaptığınız şeyler, iş monotonlukları hayatınızın kötü olduğu yönünde izlenim edinmenize neden olur. Ancak yaşam, tüm sıradanlıklara rağmen güzeldir. İnsanın kendine ve sevdiklerine ayırdığı zaman, edindiği hobiler, kısa yürüyüşler, hafta sonu seyahatleri gibi yaşamını güzelleştirebileceği seçenekler vardır.

Her Gün Kendinize Hatırlatmanız Gereken 10 Cümle

6. İmkansız diye bir şey yoktur

Her gün kendinize imkansızı mümkün kılmanın sizin elinizde olduğunu hatırlatın. Dünyada pek çok imkansız gibi görünen şeyleri de sıradan insanlar gerçekleştirdi.

7. Dünyanın en başarılı insanları da zorluklardan geçti

Her sabah güne başlamadan kendinize hatırlatmanız gereken bu cümle, sizi bekleyen zorlukların üstesinden gelirken sizi motive edecek.

8. Kendimi seviyorum

Her ne olursa olsun kendinizi sevmeyi hiç bırakmayın. Her gün aynaya geçiş kendinizi sevdiğinizi söyleyerek tüm kusurlarınızı kabullenin. Olumlu yönlerinize odaklanın.

9. Elimdekilerin kıymetini biliyorum

İnsan, tabiatı gereği her zaman daha fazlasını elde etmek ister. İster maddi ister manevi olsun elinizdekilerin kıymetini bilin. Nelere sahip olduğunuzu kendinize hatırlatın.

10. Bütün kötülüklere rağmen iyi bir insan olacağım

Çevrenizdeki insanlar, dünyada gelişen olaylar her ne kadar kötü olursa olsun iyi olmaktan vazgeçmeyin. İnsanlar sizi kötü olmaya ne kadar teşvik ederse etsin bu cümleyi her gün kendinize hatırlatın.

Pelin Aykın
26 Şubat 1996’da İstanbul’da doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu. 2 yıl bir gazetede çalıştı. Yazmayı, okumayı, seyahat etmeyi ve farklı renkleri tanımayı sever. En önemli özelliği ise Rock’n Roll aşığı olması.
Subscribe
Bildir
2 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Kadınlarla Dolu Bir İş Yerinde Çalışmak vs. Erkeklerde Dolu Bir İş Yerinde Çalışmak
Kadınlarla Dolu Bir İş Yerinde Çalışmak vs. Erkeklerde Dolu Bir İş Yerinde Çalışmak

Kadınlarla Dolu Bir İş Yerinde Çalışmak vs. Erkeklerde Dolu Bir İş Yerinde Çalışmak

Sonraki
Çizgiler

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.