Gerçek Arkadaşların Asla Yapmayacağı 10 Şey

Gerçek Arkadaşların Asla Yapmayacağı 10 Şey

Bir kişinin gerçek arkadaşınız olup olmadığını yaptığı şeylerden çok, asla yapmadığı eylemlerle anlayabilirsiniz. İşte, gerçek arkadaşların asla yapmayacağı 10 şey.

Gerçek Arkadaşların Asla Yapmayacağı 10 Şey

1. Kusurlu olduğunuz için sizi eleştirmez

Kusurlu veya yetersiz olabilirsiniz. Ancak tüm kusurlu parçaları gerçek bir arkadaştan saklamanız gerekmez. Gerçek dost, kusurlarınızı sizi ilginç ve güzel yapan özellikler olarak görür.  İki kişi arasındaki mutluluğun kalitesi, kabulleriyle doğrudan orantılı olarak, hoşgörüsüzlük ve beklentileriyle ise ters orantılı olarak büyür. Gerçek arkadaşlar birbirlerini oldukları gibi sever ve takdir eder. Kusurlu oldukları için sürekli birbirlerini eleştirmezler.

2. Zor zamanlar geçirdiğinizde sizi asla yalnız bırakmaz

Gerçek dostluk, arkadaşı savunmasız olduğunda ona nasıl yaklaştığıyla da kendini belli eder. İyi zamanlarda yanınızda duran kişiler değil, zorlu zamanlarınızda size sadık kalanlar gerçek arkadaşlarınızdır. Bu nedenle, hayatınız zorlaştığında yanınızda kimin kaldığını, özellikle de en çok ihtiyacınız olduğunda sizi iyileştirmek için yaşamlarında sahip oldukları kaynakları feda eden insanları not edin.

3. Cesaretinizi kırmaz

Ne yazık ki, arkadaşlarınız gibi gözüken bazı kişiler, sizi negatif enerjiyle doldurup bir şeyleri başarma potansiyelinizi yerle bir edebilir. Bu olumsuz kişilerden uzak durmak yapılması gereken en doğru şeydir. Sözde arkadaşlarınızın gökyüzünü tavana çevirmesine asla izin vermeyin. Gerçek dostlar, arkadaşlarını hayallerini gerçekleştirmesi için cesaretlendirir. Tutkuları ve hayalleri küçük düşürmeye çalışmaz.

4. Yalan söylemez

Hayatınızda kronik bir yalancı olan birini tuttuğunuzda ve onlara güvenmesi için yeni şanslar vermeye devam ettiğinizde kendinize de yalan söylemiş olursunuz. Gerçek dostlar, sadece duymak istediğinizi size söyleyerek gerçeği gizlemez.

Gerçek Arkadaşların Asla Yapmayacağı 10 Şey

5. Sizi sürekli kontrolü altında tutup manipüle etmez

Sizi kontrol etmeye ve manipüle etmeye çalışan insanlar asla gerçek bir arkadaş değildir. Eğer böyle bir durum olduğunu fark ederseniz Kelepçeleri çıkararak ve kendinizi bu zorbalardan kurtararak hayatınızı kendi avuçlarınızın içine almalısınız.

6. Zor istekler ve işlerle sizi boğmaz

Gerçek arkadaşlık asla stresli vaat ve yükümlülüklerle dolu olmaz. Gerçek arkadaşlar, fedakarlıkları çıkar ya da hırslar için değil birbirleri için yapmalıdır. Gerçek dost arkadaşının hayatını zorlaştıracak taleplerde asla bulunmaz.

7. Sizi asla kıskanmaz

Eğer arkadaşınız sizi kıskanıyorsa, sizin iyi şeylere sahip olmanızı, başarılı olmanızı istemiyordur. Sizi bir tehdit olarak görüyor ve ön planda olmayı istiyordur. Gerçek dost, asla kıskanmaz arkadaşının sahip olduklarıyla mutlu olur.

Gerçek Arkadaşların Asla Yapmayacağı 10 Şey

8. Sırlarınızı ortaya saçmaz

Gerçek dostlar aynı zamanda en büyük sırdaşlarınızdır. Bazen ailenizden bile gizlediklerinizi dostlarınız bilir. Gerçek dostlar sırları asla başkalarıyla paylaşmaz.

9. Geçmişinizi umursamaz ve sizi yargılamaz

Geçmiş bitti ve değiştirilemez; bu nedenle en iyi arkadaşlar geçmişinizi asla umursamaz. Geçmişinde, şu anki kadar iyi olmayabilirsiniz, ama bunun bir önemi yoktur. Çünkü en iyi arkadaşlar, geçmişiniz ne kadar gri olursa olsun, şimdi nasıl bir insan olduğunuzla, hayattan aldığınız derslerle ilgilenir. Bu nedenle geçmişinizi yargılamaz.

10. Dedikodunuzu yapmaz

Gerçek arkadaşlar dedikodunuzu yapmaz. Sizinle ilgili bir sorun olduğunda ya da bir şeyleri yanlış yaptığınızda bunu yüzünüze karşı söylerler.

Pelin Aykın
26 Şubat 1996’da İstanbul’da doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu. 2 yıl bir gazetede çalıştı. Yazmayı, okumayı, seyahat etmeyi ve farklı renkleri tanımayı sever. En önemli özelliği ise Rock’n Roll aşığı olması.
Subscribe
Bildir
1 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Sivilce Karşıtı Doğal Maskeler ve Bakım Önerileri
Doğal Sivilce Karşıtı Maskeler ve Bakım Önerileri

Sivilce Karşıtı Doğal Maskeler ve Bakım Önerileri

Sonraki
Çocuklarda Ayrılık Kaygısıyla Nasıl Baş Edilir?

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.