Sivilce Karşıtı Doğal Maskeler ve Bakım Önerileri

Doğal Sivilce Karşıtı Maskeler ve Bakım Önerileri

Herkese merhabalar, bu yazımda sizlere doğal yollarla sivilcelerden kurtulmak için tavsiyelerde bulunacağım. Umarım keyifle okursunuz…

Doğal Sivilce Karşıtı Maskeler ve Bakım Önerileri

Öncelikle sivilce dediğimiz olay, yüzümüzde sebum dengesinin sağlanması için biriken yağ bezleri ve ölü derilerde oluşan tıkanıklığın sonucudur. Bu da bize sivilce olarak geri döner. Peki sivilce nasıl oluşur? Giydiğimiz kıyafetten, saçımızın yüzümüze gelmesine kadar birçok şey sivilce yapmaktadır. Asıl önemli etken ise hormonlardır; vücudumuzdaki hormonların değişmesi ile birlikte yağ bezlerinin aktif hale gelmesiyle oluşmaktadır. Bir diğer sebebi, mevsimsel değişiklerdir; ilkbaharın sonuna doğru ve yaz başlangıcı olarak sıcaklıklar artmaya başlar bu nedenle de havaların etkisiyle sivilcemiz çıkmaktadır. Bence en önemli sebebi strestir; strese maruz kaldığımızda hormonlarımızda değişiklik olur ki bu da sivilce yapar. Sivilcenin geçmesinin bir zamanı vardır ve biraz sabretmek gerekir. Zamanında her ne kadar sivilcelerimle oynamasam bile izler ve çeşitli yaralar oluşmuştu. İşte tedavi yolları:

1. Cilt Temizliği

Cildimiz sabah akşam kirli havaya maruz kalmakta bu nedenle cildimizi sivilce karşıtı olan ürünler ile temizlemeliyiz. Cilt temizliği gerçekten önemlidir çünkü önce cildimizi temizlemezsek kirlerden arınamaz. Ben Bioderma Sensibio kullandım. Dışı pembeydi ve halen onu kullanmaktayım. Cilt temizliği yaptıktan sonra toniklerle desteklemeliyiz ki gözeneklerden arınsın. Tonik olarak önerebileceğim ürünler; Yves Rocher Pure System akne kızarıklarını hafifleten gözenekleri arındıran ve aşırı nemlendiren lacivert renkli bir şişenin içinde. Bir başka tonik ise; The Body Shop Tea Tree bu toniği sivilcelerinizin yoğun olduğu zamanlarda kullanılması taraftarıyım.

2. Nemlendirici

Eğer cilt yağlı olsa bile nemlendirmek çok önemlidir çünkü cilt sivilceli veya akneli bile olsa, nemlendirilmeye ihtiyacı vardır. Benim cildimi en iyi nemlendiren eczane ürünü; Laboratoires Filorga Hydra-Filler ürünü gerçekten akşama kadar nemini hissediyorum.

Sivilce Karşıtı Doğal Maskeler

Sivilce Karşıtı Doğal Maskeler ve Bakım Önerileri

1. Limonlu Sivilce Maskesi

3 yemek kaşığı taze sıkılmış limon suyunu ve 2 yemek kaşığı balı aynı karıştırma kabına koyun ve karıştırın. Bu karışımı 1 hafta süreyle her gün uygulayabilir ve 15 dakika uyguladığınız bölgede bekletip ardından ılık suyla temizleyerek beklediğiniz sonucu hızlıca alabilirsiniz.

2. Yağlı Ciltler İçin Sivilce Maskesi

Altı veya yedi tane çileği temizledikten sonra bir kaseye alın ve tahta bir çatalla ezin. Tamamen ezilen çileklerin üzerine bir buçuk yemek kaşığı yoğurdu ekleyin ve iyice karıştırın. Tüm karışımı yaydırdıktan sonra 15 dakika bu şekilde bekletin. 15 dakika sonra karışım kuruyup yüzünüzü hareket ettirmekte zorlanmaya başladığınızda soğuk suyla yüzünüzü iyice temizleyin.

3. Sivilce İzleri İçin Maske

Bir tatlı kaşığı zerdeçalı bir yemek kaşığı ev yapımı yoğurdu ve bir yemek kaşığı balı bir kasede karıştırın ve hazırladığınız karışımı sivilcelerin ya da sivilce lekelerinin bulunduğu bölgelere özenle sürün. Bu şekilde 15-20 dakika kadar bekleyin. Maske kuruyup yüzünüzde çatlamaya başlayınca ılık-soğuk arası bir sıcaklıktaki suyla iyice temizleyin. Bu maskeyi haftada iki kez uygulayın.

Aurora
Hello, everyone! My name is Bilgesu. I have been writing since I was a little girl. It became my passion. Beyond everything, I am a pianist and photographer/videographer. Every time I go out, the photos that I have captured. I have graduated MSc Marketing and Brand Management in the UK.
Önceki
Okurken Çalışmak Mantıklı mı? Yoksa Dezavantajları Daha mı Baskın?

Okurken Çalışmak Mantıklı mı? Yoksa Dezavantajları Daha mı Baskın?

Sonraki
Gerçek Arkadaşların Asla Yapmayacağı 10 Şey
Gerçek Arkadaşların Asla Yapmayacağı 10 Şey

Gerçek Arkadaşların Asla Yapmayacağı 10 Şey

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.