2020'DEN KALANLAR

 

Şekersiz çayımı aldım artık hazırım. Evet bugün 28 Aralık yılın son günleri, şöyle bir dönüp bakınca 2020 yılına. Ocak ayından beri o kadar şey yaşadık ki artık daha ne olabilir diye düşündürüyor insanı hala bitmesine birkaç gün var umarım son bir sürpriz yapmaz.   

Bana göre yılın en yürek burkan fotoğrafı. Hayvan besleyerek büyüyen ve bu konuda çok hassas olan birisiyim. Bir hayvanın canlı canlı gözünün önünde acı çekerek ölmesi o kadar etkiliyor ki insanı özelikle kendin bakıp büyüttüğün bir hayvansa daha da etkiler. Umarım yeni yılda bu tip felaketlerden uzak kalırız.  

Bu yıl hem futboldan hem de basketboldan, efsane iki ismi de kaybettik. Diego Maradona ve Kobe bryant.

Galiba spor dünyasında da yılın olayı bu iki ismin ölmesidir. Ben her ne kadar Maradona ile büyümesemde babam izlemiş birisiydi ve severdi. Bana futbolu sevdiren babam ile beraber her maç izlediğimizde; genelde şampiyonlar ligi maçları olur. Maçta kaçan pozisyon olursa, “Ah orda Maradona olacaktı varya” derdi. Yani bana hep Maradonayı anlatıp onun ne kadar büyük bir futbolcu olduğunu anlamamı sağladı. Ve gerçekten videolarında daha iyi anlaşılıyor.

Kobe Bryant ise yine adından çokça söz ettiren bir oyuncuydu. Basketbolu belki futbol kadar sevmem  yani ara sıra  izlerim. Kobe’nin hiç canlı maçını izlemesem de videolarını izlemiştim. Kızıyla beraber ölmesi ayrıca yürek burkuyor. Işıklar içinde uyusunlar.

okur

Yazar: CANER

Blog OkurBlog Yazar

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.