Düşünceni Değiştir Hayatın Değişsin!

Herkese Merhaba. İyi pazarlar. Günümüz güzel sağlıklı mutlu geçsin. Sağlığın değerini unutmuşken artık her kelimenin başına sağlığı ekler olduk..

Farkındamısınız son iki yılımızda ne kadar çok unutup değerini bilmediğimiz şeyin önemini anladık!! Sarılmanın ne lüks, ailemizle görüşmenin, arkadaslarla kahve içmenin, bırak kahve içmeyi bulusup korkmadan özgürce sohbet etmenin değerini anladık. Aslında bunlar ne kadar sıradandı bizim için artık ise tam bir ulaşılmaz özgürlük oldu.. 

Hayatta herşeyin değerini anlamak için neden önce kaybetmemiz gerekiyor?Neden herşey yolunda giderken o günün tadını çıkarıp mutlu olmayıp daha fazlasını istiyoruz? Bunun cevabını bulsak kendimizi bulcaz dediğinizi biliyorum. 

Hayatı zorlaştıranın kendimiz oldugunun farkında bile değiliz. Mutlulukta mutsuzlukta bizim elimizde evet biz bunu unutup etraftan bekliyoruz. Ama hersey bizim elimizde, beynimizde ve kalbimizde..

Olumlama diyince herkesin aklına Polyanacılık mı yapcaz bunun ne önemi var ki! Bu neyi değiştirir ki? Diyip gülüp geçtiğinizi çok iyi biliyorum. Ama aslında hayatta herseyin güzel gitmesini istiyorsan önce beyninden sonra kalbinden Olumlu bakıp mutluluk isteyeceksin. Çok ta zor değil! İnanın bunu basardığımız da önce kendimize sonrada çevremize mutluluk ve sevgi getireceğiz 🙂 

İlk adım olarak ne olursa olsun ayna karşısında gülümsemeyi unutmayalım. Yatmadan mutlaka şükretmeyi bugünde karnımız tok, sağlıklıyız demeyi. Unuttuğumuz ne büyük nimetlere sahibiz değilmi?Başımızı koyduğumuz bir yastığımız, yanı başımız da bir bardak suyumuz var.. 

Bardağın boş tarafına değil dolu tarafına doğru bakmaya başladıkça mutlulukta bizim peşimizde olacak. Unutmayın ki iyilikte kötülükte, mutlulukta mutsuzlukta bizim elimizde! Beynimizde ve kalbimizde.. Düşüncelerini değiştir hayatın değişsin! Sevgiyle kalın.. 

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 Yorum