Eyvah Panik Atakta Değil Beyinde!!

İyi akşamlar.. Artık sırtımızda ki yükleri atmanın zamanı gelmedi mi? Geldi geçti bile!! 

Arkadaslar herşeyin bir kapasitesi var, bir bardak düşünün 200ml bir bardağa 250 ml su doldurmaya çalışırsanız taşar. İnsan beynininde alabileceği bir kapasite var fazlası alındın mı taşar?! Bunun alarmlarını size verir anlamamazlıktan geldikçe bir şekilde patlak verir. Örneğin panik atak.. Ve daha sayılamayan birçok şey. 

Bizzat yaşadım evet panik atak hastasıyım.. Yendim diyebiliyorum şükür. Ama yaşadıklarımı bir ben biliyorum. Doktorlar, kitaplar, videolar, makaleler okudum, izledim, dinledim. Herseyin bir sebebi ve çözümü oldugunu biliyordum. Ama bunu çözemiyordum! Sonra yol hep aynı noktaya çıktı kimle konussam, okusam, dinlesem herkes aynı şeyi söylüyordu. Herşey beynimde başlıyor ve bitiyordu. Çünkü dolmus, taşmış ve ben bunu anlayamamıştım. 

Tamam sorun beynimde beynim beni ele geçirmişti. Eee şimdi napacaktım. Çaresiz kalmış tıkanmıştım o noktada. Sorunu biliyorum ama elimden hiçbirşey gelmiyordu. Hep derler ya öldüğünüzde ölümü birkez yaşarsınız ama panik atak hastadıysanız yüzlerce kez ölümü yaşarsınız.. 

Beynimi nasıl iyileştircektim. Çözüm belliydi Olumlu düşünmeye başlayıp, hayatınızdan sınırlarınızı aşan sizi üzen kişilerden uzaklaşmayı bilmek ve uygulamaktı. Bu sandığın kadar kolay olmuyor biliyorum. Ama bazen kendinizi düşünmek için bazı şeyleri yapmak zorundasınız. Dur demeyi bilmelisiniz. Kimseyi kırın demiyorum asla kötülükten insana birşey gelmez. Sadece sınırınızı çizin.. 

Beynimizin lobları var hepimizin duyduğu, şöyle düşünün nasıl spor yapmazsanız belli zaman sonra kolunuzdaki kas erir gider. Beyinde Olumlu ve olumsuz taraflar varmış arastırdıkça öğreniyordum. Neymiş ben beynimin Olumlu tarafını çalıştırmayı unutmusum.. Ama bu nasıl olur, ben yapmıstım bunu unutmusum haberim yok. 

Direk bu konunun uzmanlarının kapısını çaldım ve çok şey öğrendim öğrenmeye devam ediyorum. Herşey öğreniliyor tekrar Olumlu tarafımı çalıştırmak için uğraşlara başlamıştım. Okadar kolay da olmadı hele ki şu dönemde benim gibi herşeye üzülüyorsanız, eyvahlar olsun. Müjde işiniz işimiz çok zor. Ama başlamak başarmanın yarısı değilmiydi bende başladım.. Ve yol katediyorum. İnsanların hayatına dokunmak istiyorum benim gibi sizde yaşıyorsanız biryerden başlayın 🙏

Bu hayata birkere geliyoruz ve ömür dediğimiz şey göz açıp kapayıncaya kadar geçiyor. Kendimizi düşünmeyi öğrenmek hiçbirzaman için geç değil. Şu an bile bunun farkına varmanız yarınlarımızı güzelleştirir. Hep söylediğim gibi sevmekten asla vazgeçmeyin. Kırmayın kırılmayın. Kimsenin sınırlarını aşmayın ve sınırınızın aşılmasına müsade etmeyin. Biryerden başlayın bu hayat sizin unutmayın! 

Sevgiyle saygıyla kalın ❤️

Miayklmazcat
Subscribe
Bildir
3 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
İnsanlar neden hayal kurar?
Sonraki
21. Yüzyıl Becerileri

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.