6 yaşındaki YouTuber 8 Milyon Dolarlık Mülk Aldı!

Video paylaşımında önde gelen sosyal medya platformu olan YouTube’da bir kanala abone olanların sayısının fazla olması kişiye önemli gelir sağlıyor. Abone sayısı fazla olan kişiler pek çok markadan sponsorluk alıyor ya da milyon dolarlık reklam sözleşmelerine imza atıyor. Güney Kore’nin başkenti Seul’de yaşayan 30 milyon takipçisi olan YouTube fenomeni Boram’ı ise diğer Youtuberlardan ayıran büyük bir özelliği var. Ailesi tarafından yönetilen iki farklı Youtube hesabına sahip Boram sadece 6 yaşında bir kız çocuğu.

İlk Youtube hesabında çocuğun 13.6 milyon üyesi var ve oyuncak incelemeleri yapıyor. Boram bu hesabında yeni satın aldığı oyuncakları beğenip beğenmediğini söylüyor. İkinci Youtube hesabında ise günlük hayatını paylaşıyor. Boram’ın iki Youtube hesabında toplamda 30 milyon abonesi var. Bazı videoları 350 milyonun üzerinde izlenen Boram’ın sponsorluk ve reklam sözleşmelerinden kazandığı aylık geliri 3 milyon dolar (17 milyon lira). Boram’ın fenomenlik hayatıyla ilgili daha ilginç bir detay daha gün yüzüne çıktı. 6 yaşındaki Boram’ın geçtiğimiz günlerde Seul’de 8 milyon dolar (46 milyon lira) değerinde 5 katlı mülk satın aldığı ortaya çıktı.

6 yaşındaki YouTuber 8 Milyon Dolarlık Mülk Aldı!

Anne Ve Babası Ceza Almıştı

Boram’ın videoları izlenme rekorları kırıyor ve daha bu yaşta büyük paralar kazanıyor. Öte yandan Boram’ın ebeveynleri pek çok kişi tarafından eleştirinin hedefi de oluyor. Çocukları Koruyun (Save the Children) adlı sivil toplum örgütü, 2017 yılında Boram’ın videolarının çocuk izleyicilerin duygusal ve ahlaki gelişimini olumsuz yönde etkileyebileceğine dair şikayetler almıştı. Örgüt, Boram’ın babasının cüzdanından para çaldığı ve otomobil sürdüğü bir videoyu polise bildirmişti. Seul Aile Mahkemesi, Boram’ın ebeveynine, çocuk istismarını önlemek amacıyla oluşturulan danışmanlık kursunu tamamlaması cezası vermişti.

             

Pelin Aykın
26 Şubat 1996’da İstanbul’da doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu. 2 yıl bir gazetede çalıştı. Yazmayı, okumayı, seyahat etmeyi ve farklı renkleri tanımayı sever. En önemli özelliği ise Rock’n Roll aşığı olması.
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Kötülük Kilitli Kalsın Yüreğinizde…
Kötülük Kilitli Kalsın Yüreğinizde...

Kötülük Kilitli Kalsın Yüreğinizde…

Sonraki
Yurt Dışından Alışveriş Yapmak | Aliexpress
Yurt Dışından Alışveriş Yapmak | Aliexpress

Yurt Dışından Alışveriş Yapmak | Aliexpress

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.