Yeni Dünya Düzeni

Geçtiğimiz günlerde 2020’yi geride bıraktık. 

Peki gerçekten bırakabildik mi? 

-Takvimlere göre evet ama dünya için hayır. Öyle felaketlerle dolu bir yıl oldu ki etkileri halen sürmekte.

Kim tahmin ederdi ki dünyayı kasıp kavuran bir virüs çıkacağını ve insanları eve tıkacağını..

Hayatlarımız o izlediğimiz bilim kurgu filmlerinden farksız oldu artık.

Ama her şey bitmiş değil. Kötü günleri geride bıraktık  şimdi sıra daha kötü günlerde. Yeni Dünya düzeni ile insan nüfusunu azaltmak için çalışmalar yapıyorlar. İnsanoğlunun sayısı gün ve gün artıyor. Bu da beraberin de küresel ısınma, kıtlık gibi sorunları getiriyor.

Bu görmüş olduğunuz kapak “The Economist” dergisinin 2021 kapağı. Bizi bir kukla gibi yönetiyorlar. Bir oyun şeklinde anlatılmış bu görseller 2021’de olacaklar.Unutmayın gelecek görülemese  bile tasarlanılabilir. Kolu çevirdiğiniz de kapaktaki olaylar yanyana dizilmiş olarak geliyor. Peki biraz bu kapağı inceleyelim.

Sağ en altta virüs görmekteyiz. Fakat bu virüs biraz farklı. Rengine dikkat edin derim. Covid-19 ilk çıktığında bizlere “yeşil” bir renkte tanıtıldı. Ama bu kapakta renk “kırmızı” buda virüsün bu yıl daha tehlikeli olduğunu daha ölümcül olduğunu gösteriyor.

Soldan 3.görsele baktığımızda maske takmış bir çocuk görüyoruz. Ve gözleri kapalı buda çocuk ölümlerini gösteriyor. Yeni mutasyona uğramış virüsün 20 yaş altını daha çok etkilediği ortaya çıktı. Çocuğun maske rengine dikkat çekmek isterim yine “kırmızı”. 

Ortadan yırtılmış bir Amerika bayrağı görüyoruz. Dikkatli baktığınızda bayrak bir yıldırım işareti ile ortadan ikiye bölünmüş. Geçtiğimiz 21 Aralık’da tüm dünya çapında elektriklerin gidileceğini söylendi. Ama böyle birşey yaşanmadı. Daha sonra 2021’de Pakistan’da elektrikler gitti İtalya’da da Vatikan’da gitti. Sizce bu bir tesadüf mü hayır tabi ki. Büyük elektrik kesintisi için yer yer deneme yapılıyor. Neyse konumuza dönelim bayrak bir yıldırım işareti ile yırtılmış buda akıllarda acaba bir elektrik kesintisinden sonra mı Amerika bölünecek? Belki. Bunlar sadece komplo teori. Ama çoğuda olamaya başladı.

Son olarak 

Bu kapakta yine “kırmızı” renkte olan virüsü görmekteyiz. Bu sefer virüsün sulardan geleceği düşünülüyor. Başka birşeye de dikkat çekmek isterim suda batmakta olan “Trump’ı” görüyoruz. Artık söz size kalmış.

Sizin yaşadığınız sandığınız hayatlar bir başkaları tarafından tasarlanıyor 🙂

Theeylul13
Subscribe
Bildir
2 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Aşılanma Başladı
Sonraki
Bir Ağacın Ruh Hâli

Bir Ağacın Ruh Hâli

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.