Üst düzey varlıklar tarafından yaratılmış olma ihtimalimiz

Öncelikle bu konu bir çogumuza absürt veya saçma gelicektir ama okumanız bazı konularda hak vermenize yol açacaktır.

yakın zamanda, yani insanlık bu iddiayı duymaya hazır hale geldiğinde, dünya kamuoyuna bizzat bu işlin failleri olduklarını iddia edenler tarafından açıklanması muhtemel tarihi bir olgu. tarihin karanlık bir döneminde ortada hiçbir şey yokken, uçsuz bucaksız bir arazide birden bire diğer canlılarla birlikte insan türünün gökten zembille inmesi olasılığından çok daha akla ve mantığa uygun bir olasılık olduğu da su götürmez bir gerçektir.
bu noktada “yaratma” mevzusu elbette yoktan var etme şeklinde değil belirli bir genetik materyal (herhangi bir primata yahut bizzat klonlamayı yapan ziyaretçi ırka ait) üzerinde oynama ve iyileştirme yapılarak daha üstün bir ırk yaratma çabası olarak düşünülmelidir.
bugün zavallı insanoğlunun bile genetik biliminde belirli bir noktaya gelerek canlıları klonlayabildiği düşünüldüğünde insan ırkından bin yıllarca ileride olan farklı gelişmiş ırkların geçmiş dönemlerde dünyamızı ziyaret ederek günümüzün modern insanının genetik temelini atmış olma olasılığı göz ardı edilemez.

bu noktada kutsal metinlerin değerini yitirdiği gibi bir yanılgıya düşülmemelidir. zira kutsal metinleri tıpkı diğer yazılı eserler gibi dogmatik düşünceden uzak bir biçimde yorumlayabilseydik insan ırkının meydana getiriliş tarzına dair önemli ipuçlarına ulaşabilirdik

ufak bir araştırmayla kutsal metinlerde insan ırkının günümüzde pek yabancısı olmadığımız genetik bilimi vasıtasıyla meydana getirildiğine dair söylemlere rastlayabiliyoruz. misal;

tevrat:, tekvin 1: 26 tanrı, “insanı kendi suretimizde, kendimize benzer yaratalım” dedi”

yaradılıs bölümü i, 26 : «ve tanrı, kendi benzerligimiz ve görüntümüzde insanı yaratalım,
dedi.»

incil: 7 (…) çünkü erkek tanrı’nın benzeyişinde olup tanrı’nın yüceliğini yansıtır ”

buhari, itk 20; müslim, birr, 112, (2612) : “…zira allah adem’i kendi suretinde yaratmıştır ”

can alici soru: “tanrı” kendi suretimizde (görüntümüzde) derken aslında kendi genetik materyalinden mi bahsediyor?

«ve insan yeryüzünde çogalmaya basladı ve kız çocukları dogdu.
tanrı’nın ogulları, insanın kız çocuklarını begendiler ve
aralarından seçtiklerini es olarak aldılar.» (yaradılıs bölümü i,
1-2).

«o günlerde dünyada devler yasıyordu. daha sonra tanrı’nın
ogulları, insanın kızlarına çocuklar verdiler. onlar eski ve sanlı
insanlardan olma güçlü insanlar oldular.» (yaradılıs bölümü vi, 4).

can alici soru: tanrı bir değil midir? bahsi geçen tanrının oğulları kimlerdir? insanlarla çiftleşmesi ne anlama geliyor?

not: peki uzaylıları kim yarattı sorusunu soracak olan ilk ademoğluna çeşitli sürprizler vadediyorum.

Son yıllarda alışılagelmiş UFO olaylarının tekrar etmesi ve son görüntüleri ABD nin onaylamiş olması sadece işin bilinen ve görünen kısmı dir

Bundan yıllar önce olan roswel olayı aslında bize bir çok şey gösteriyor

Roswel olayı

8 Temmuz 1947 tarihinde New mexico eyaletinin roswell kasabası yakınlarında, ABD’nin idaho eyaletin’nde orman servisi için kurtarış pilotluğu yapan Kenneth Arnold’un, 25 Haziran’da kayıp bir uçak Washington eyalet i’ndeki cascade dağları üzerinde aramaya çıkışının ve tahminlere göre dört metre yükseklikte, saatte 222.000 km (120.000 mil) hızla giden dokuz tane disk şeklinde uçan daireler gördüğünü iddia etmiştir. Roswell kasabası şerifi, Binbaşı Marcel‘e haber vererek anlam verilemeyen bir cismin bir çiftlik arazisine düştüğünü belirtmişti. Binbaşı Marcel ve emrinde ki bölük ile beraber cismin düştüğü çiftliğe giderek anlam verilemeyen cisim hemen düştüğü bölgeden tüm parçaları ile toplanarak, bütün ayrıntılar yok edilmiştir. Roswell Günlük Gazetesi haberini ilk başta doğrulayan Amerikan ordusu kısa bir süre sonra yalanlamada bulunarak haberin gerçek dışı olduğunu belirterek gökten düşen UFO değil meteoroloji balonu olduğu belirtilmiş ve bütün parçalar eksiksiz olarak  51.Bolge’ye inceleme amaçlı taşınmıştır. O tarihten sonra Roswell kasabası halkı tarafından anlam veremedikleri cisimleri gördüklerini belirtmişlerdir. Roswell kasabası hala bu olayın etkisi ile yaşar, ve ziyaret ederseniz o kasabada Ufo ile ilgili birçok görsel ve yazı ile karşılaşabilirsiniz.

İşin asli bu biraz kapsamlı ve karışık bir konu

Hadi son cumlemde şu olsun

Her görünende bir görünmeyen mevcuttur..

halil-tekin
Subscribe
Bildir
1 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
NÜFUS AZALTMA PROJESİNİN KÖKENİ
Sonraki
Yapay zeka

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.