Rüya Nedir?

Rüya Nedir?

Rüya Nedir?

Kimi zaman uyandığınız an da sizler tüm gün etkisine alır kimi zaman da az önce gördüklerim neydi diye düşünür  durursunuz… Rüya, uykunun REM evresi denilen hızlı göz hareketleri evresi ile bağlantılı hem görsel hem de işitsel algı ve duygular duygulae bütünüdür. Rüya anlamını biraz daha açacak olursak ruhun bedenden ayırlığı zamanda yaşanan olaylar bütünü de demek mümkündür. Her insan mutlaka rüya görür.  fakat herkes iştediği rüyayı göremez.

Rüyalarda yaşananlar tahmin edemeyeceğimiz kadar hızlı gerçekleşir. Çok kısa bir kaç saniyelik rüyalar sırasında bile cok uzun ve değisik olaylar görmekteyiz. Bu nedenle tüyada zaman kavramı oluşturmamaktadır. İnsanlar vücudu yorgun düşerek iç organların ve bünyenin tam anlamıyla zayıflaması sonucu halsizlik ve uyku ile birikte yarı uyanık şekilde hayaller görür. bunların tamamının düşüncelerinizle harmanlanması olayıdır rüyalarımız. Daha net bir şekide ifase edecek olursak güm içinde yaşadıklarınız ana merkez ulşyığında uyku anında sizler bunu harmanlayarak hayal seklinde görülen görüyorsunuz.

Yapılan araştırmalar ğörülen rüyaların bircoğunun unutulduğunu ve yalızca bizleri üzen ya ds çok etkileyen hayallerinde hatırlandığın ortaya koymuştur.

Blogcu37
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Mutluluk
Sonraki
Sosyal Medya Bizi Gerçekten Hasta Mı Ediyor?
Sosyal Medya Bizi Gerçekten Hasta Mı Ediyor?

Sosyal Medya Bizi Gerçekten Hasta Mı Ediyor?

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.