Dijital Kaynak ve Dijital Araçlar

Dijital Araçlar hakkında sizlere bilgi vermem gerekirse, içerik ürettiğimiz programlar şeklinde betimleyebilirim. Severler, web siteleri vb. Şeklinde 

Dijital Kaynaklar hakkında konuşmak gerekirse bize sunulan içeriklerin dijital halde sunulmuş halidir. 

Kaynaklara baktığımızda, dergiler, kitaplar, gazeteler, tezler gibi birçok şeyden bahsedebiliriz. 

Günümüzün teknolojileriyle beraber bu birleşerek internet üzerinden ulaşabileceğimiz kaynaklar haline geldi. Günlük olarak gazetelerimizi internet üzerinden rahatça okuyabiliyoruz.  

Bunlara yine örnek geçecek olursak müze en önemlilerinden biri yurtdışından birçok eserler ülkemizin vatandaşlarına kolay bir şekilde dijital araçlarla beraber görücüye çıkıyor. 

Sokaklarda gördüğümüz tanıtım yazıları, reklamları artık tamamen dijital bilboardlar halinde görmeye başladık.

Bu ikili güzel ikili oldu her zaman benim için. Geçmişten günümüze yansıyan eski kitapları, defterleri, en özel basım dergileri bile dijital kaynaklar sayesinde geçmişe kolayca bakabilir hale gelmek harika bir durum.

Okuldan örnek vericek olursam, birçok ödev ve projelerle karşılaşıyoruz baktığımızda bazen işlediğimiz konular tamamen eski çağlardan bile gelebiliyor. Bu noktada geçmiş zamanda yazdığı tezleri yeni dijital araçlarla yayınlayan insanlar bizleri tecrübelerinden mahrum bırakmamış oluyorlar.

Yaşasın Dijital Kaynaklar ve Dijital Araçlar! 

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.