ASLAN VE KUŞUN HİKAYESİ: KUŞ UÇUŞU

Selam! Bugün sizlere ilk çıktığında izlediğim bir sezonluk sekiz bölümden oluşan yeni Netflix dizisi Kuş Uçuşundan bahsetmek istiyorum. İlk öncelikle şuna değinmek istiyorum: Dizinin ana karakterlerine hayat veren Birce Akalay ve Miray Daner’in rollerini acayip iyi oynadığını söylemek istiyorum. Ve asıl dizinin konusuna geliyorum.

Leyla Kıran dizinin ana karakteri. Öteki Taraf adlı program da sunucu olan Leyla Kıran çok başarılı ve herkesin saygı duyduğu biridir. Aslı ise ona hayranlık  duyan ve onun gibi olmak isteyen biridir. Aslı ile Leyla bir gün lavaboda karşılaşır. Aslı küçüklükten beri ona ilgi duyduğunu, onunla tanışmanın hayalini kurduğunu ve şuan onu görüp çok mutlu olduğunu söyler fakat Lale onun yüzüne pek bakmayarak şöyle der:

 “Kendine daha gerçek hedefler koymalısın. Haberin peşinden koş, kişilerin değil” 

Aslı bu cümleyi duyunca sinirlenir ve şunu anlar artık Lale Kıran’a olan takıntılığı kine dönüşür. Her gün ne yaptığını, ne içtiğini , ne yediğine kadar dikkatle inceler. Sosyal medyayı çok aktif kullanan Aslı sahte twitter hesaplarından Leyla Kıran adına sahte haberler yaparak algı oluşturmaya çalışmaktadır. Çok istediği kanala stajyer alımında ise yine yalan söyleyerek girmeye hak kazanır. O ve diğer stajyerler arasından biri kadrolu olacaktır. Diğer stajyerleri yalanlar söyleyerek , iftiralar atarak kovdurur ve sadece kendisi kalır ve kadrolu olur. Güçlü rakipler karşısında şansı olmayan Aslı yine başka yollara başvurur. Ve o sırada twitterda programla alakalı her şeyi bilip bunu nefretle büşbüş adında bir hesaba yazan Yusuf ile tanışır ve onunla birlikte olup bütün dediklerini yazdırmaya başlar. Haber müdürlerinden Müge ve Kenan bu işin en başından Lale ile birlikte olan kişilerdir.

Eskiden sevgili olan Lale ve Kenan ,arkadaşları Müge işe sıfırdan başlarlar. Başta Müge ve Lale aynı anda sunuculuk yapar. Ama Lale ekrana daha çok yakıştığı için o seçilir. Bunu her zaman için de tutan Müge Lale’ye her fırsatta laf sokar. Lale, Sinan ile evlidir ve iki kız çocukları vardır. Sinan Kenan’dan çok hoşlanmasa da iş gereği Lale ile birlikte çalışmalarına izin verir. Aslı bir süre sonra Lale’nin asistanı olur. Lale’nin hayatı ise sarpa sarmaya başlamıştır. Ama sonun da bunları yapanın Aslı olduğunu anlar. Onu muhabir olarak Ankara’ya yollar. Orda yapamayan ve Lale’nin yerine geçmek isteyen Aslı geri döner ve Lale’ye saldırır. Lale bundan kimseye bahsetmez. Son bölüm de ise en yakın arkadaşı Müge, Aslı ve Gül Lale’ye oyun oynayıp ona yalan haber yayıncılığı yaptırmaya çalışırlar. Lale bunu fark eder ve yayında açıklar. Ve orada işini bırakır. Sokağa çıktığında ise sevgi seliyle karşılaşır. İşte tüm mesela bu. Şimdi ise benim kendi görüşüme gelelim. Bu diziyi çok beğenmedim ve saçma geldi. Sevgi ve takıntılık çok başka şeylerdir. Aslı’nın takıntılığı çığır aşmış hırsından gözü hiçbir şeyi görmemiş. Yani burada son bölümü kastettim aslında. Son bölümde Aslı Lale’yi öyle böyle dövmedi yani. Ben son bölümde Lale’nin ölmesini bekliyordum çünkü kafasına ağır bir darbe aldı ve kafası kanadı. Neyse işte böyle aşırıııı saçma. Hafızam silinse tekrardan izler miydim? Tabii ki de HAYIR…

Bu yazıyı okuduğunuz için çok teşekkür ederim. Yazımı beğendiyseniz beğen tuşunu basmayı unutmayın. Atladığım veya yanlış bulduğunuz yerleri de yorumlara yazabilirsiniz. Bir sonraki blog yazısında GÖRÜŞÜRÜZ!

Özgeee
bir kıvılcım yeterdi her zaman, koşup geri dönmemize...
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Aşkın çeyrek tanımı
Sonraki
İkinci El Alışverişin İç Dünyası

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.