Honor Akıllı Telefonunda Satış Gelirindeki Yükseliş Devam Ediyor

Strategy Analytics’e göre 2022 yılının ilk çeyreğinde HONOR akıllı telefonlarında toptan satış geliri yıllık bazda yüzde 291 artış gösterdi.

Global tarafta akıllı telefon gelirleri yıllık bazda yüzde 1 düşmesine rağmen HONOR, geride bıraktığımız çeyrekte tüm markalar arasında en hızlı büyümeyi sağlamış oldu. Xiaomi, OPPO ve Vivo gibi diğer büyük Çinli üreticilerin satışları aynı dönemde düştü.

Sadece geride bıraktığımız beş çeyreklik dönemde, HONOR’un geliri dünyada altıncı sıraya yükseldi. Marka özellikle Çin pazarı başta olmak üzere Asya-Pasifik bölgesinde daha aktif oldu. Ayrıca 2022’nin ilk çeyreğinde küresel pazar payının yüzde 3’üne ulaştı.

Strategy Analytics, 2022 yılının ilk çeyreğinde HONOR’un toptan satış gelirinin yüzde 95’inden fazlasının Asya-Pasifik bölgesinden geldiğini tahmin ediyor.

Firmanın yıllık oranı çeyrekte yüzde 370’e ulaşmakta. Yanı sıra diğer Çinli akıllı telefon üreticileri yıllık büyümelerinin keskin bir şekilde düştüğü belirtildi. Ortadoğu ve Afrika’da satışlar 10 kat arttı fakat sevkiyat o kadar iyi olmadı.

2022 yılının ilk çeyreğinde, HONOR’un küresel toptan ortalama satış fiyatı da en yüksek yıllık büyüme oranını ulaşarak, yüzde 70’e seviyesine yükseldi. Bu istatistiklere göre şirket, bu çeyrekte Xiaomi, OPPO, Vivo ve Realme gibi markaların yanında ilk 10 arasında yer alıyor.

Diğer haberlerimiz için buraya tıklayabilirsiniz.

infiluck Gaming
infiluck
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Nasr Esports Galibiyet Serisini 12 Maça Çıkardı
Sonraki
Hepsiburada ve Apple’dan Kaçırılmayacak Fırsat

İlginizi Çekebilir

Mayıs ayı blog yarışması başladı. 1.000 TL'ye kadar ödül kazanabilirsin.
Mayıs ayı blog yarışması başladı. 1.000 TL'ye kadar ödül kazanabilirsin.
kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.