Bu Takımda Işık Var

A Milli Futbol takımımız, UEFA Uluslar B Ligi, 3. Gruptaki üçüncü maçında deplasmanda Rusya ile 1-1 berabere kaldı. İki takım arasında büyük farkların olmadığı göze çarparken, ilk yarı Rusya’nın, ikinci yarı ise A Milli Takımımızın üstün olması dikkatlerden kaçmadı.

Boşa geçen ilk yarı

İlk yarıda ev sahibi Rusya’ya boyun eğen Milli Takımımız pozisyon bulmakta oldukça zorlanırken, tek pozisyonunu ilk yarının sonlarında Hakan’ın kullandığı serbest vuruşa, iyi bir kafa vuruşu gösteremeyen Mahmut ile buldu diyebiliriz. Ne merkezleri ne de kanatları etkili bir şekilde kullanamayınca Rusya Milli takımı önde yaptığı baskılar neticesinde hem birçok top kazandı hem de çeşitli pozisyonlar buldu. 28. Dakikada Anton Miranchuk’un attığı golle öne geçen Rusya ilk yarıyı hem oyun hem de skor olarak önde kapattı.

Cengiz fark yarattı

İkinci yarıya oyuna Efecan’ın yerine Cengiz Ünder’i alarak başlayan Şenol Güneş, bu değişikliğin meyvelerini de hemen almış oldu. Cengiz’in oyuna girmesiyle birlikte daha baskın olan Milli Takımımız birbiri ardına pozisyonlar buldu. Önce Cengiz ortaladı, Burak’ın kafa vuruşu direkten dışarı çıktı. Daha sonra Cengiz çaprazdan vurdu top tekrar direkten dışarı çıktı. Cengiz bu kez cepheden vurdu fakat kaleci doksana giden topu güçlükle kornere çeldi. 62. Dakikada ise Hakan’ın kullandığı serbest vuruşu, Merih adeta boş kaleye Kenan’ın önüne indirdi ve Kenan durumu eşitleyen golü kaydetti. Golden sonra ürettiği baskılardan sonuç alınmayınca müsabaka 1-1 sona erdi.

Dripling yapan oyuncular bize lazım

İlk yarıdaki tutuk ve el freni çekilmiş oyunumuzun nedenini kanatlardan dripling yapan oyuncularımızın olmayışına bağlıyorum. Efecan ve Kenan ilk yarıda bunları yapamadılar ve doğal olarak kanatlarımız tıkandı. Fakat ikinci yarıda da gördüğümüz gibi Cengiz sayesinde oyunu çok rahatlattık ve pozisyonları da hemen yakaladık. Milli Takımımızda Cengiz ve Abdülkadir’den en az birinin sahada olmasının bize büyük katkı sağlayacağını düşünüyorum.

Behlül Koçdemir
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Muhasebe ve Finansman
Sonraki
Deneyimsel Gözlem

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.