Su İçmenin Paha Biçilemez 9 Faydası

Su İçmenin Paha Biçilemez 9 Faydası

Herkese merhaba, bugün sizlere su içmenin faydalarını, günde ne kadar su içmeniz gerektiğini ve nasıl su içmeyi sevebileceğinizi anlatacağım 🙂 Hadi başlayalım…


ZAYIFLATIR

su içmek

Her öğünden önce bir bardak su içmek, o öğünde daha az yemenizi ve sonrasında daha uzun süre tok hissetmenizi sağlar. Ayrıca soğuk su içmek metabolizmayı hızlandırır.


ENERJİNİZİ KORUR

su içmek

Kas yorgunluğunun giderilmesi için muhakkak su içmek gerekir. Su enerji verici bir içecek değildir, fakat içmezseniz kas hücreleri yeterli sıvıyı almadığından yorgunluk ve halsizlik hissedersiniz.


GÜZELLEŞTİRİR

su içmek

Güzellik ipuçlarının ilk maddesi hep “su” olmalıdır. Kırışıklıklar, sivilceler, siyah noktalar ve ciltle ilgili neredeyse tüm sorunların nedeni yetersiz miktarda su içmektir. Günde içeceğiniz 2 litrelik su ile cilt sağlığınızı koruyabilirsiniz.


BAŞ AĞRISI VE MİGRENE İYİ GELİR

su içmek

Bu tür rahatsızlıklar genelde dehidrasyon dediğimiz vücudun aşırı su kaybetmesi sebebiyle oluşur. Bir araştırmada yeterli miktarda su içmenin baş ağrısını azalttığı görülmüştür.


BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİ GÜÇLENDİRİR

su içmek

Su, vücuttaki hastalıklarla savaşan en iyi yardımcıdır. Ayrıca hastalık döneminde de iyileşme sürecini azaltır.


KABIZLIĞI GİDERİR

su içmek

Bağırsakları çalıştırarak, dışkının yumuşamasını sağlar. Her sabah aç karna bir bardak su içmek, mide ve bağırsak sistemini düzenli çalıştırarak, sağlığınızı korumaya yardımcı olur.


UYKUYU DÜZENLER

su içmek

Kaliteli bir uyku için su içmek şart. Özellikle uyumadan önce içeceğiniz bir bardak suyu vücudunuz depo eder ve kullanır. Bu nedenle sabah uyandığınızda daha enerjik olursunuz. Aksi takdirde su içmezseniz vücudunuz bütün gece susuz kalır ve beyin hücreleriniz yenilenemez.


NE KADAR SU İÇMELİYİZ?

su içmek

Kilonuza ve günlük harcadığınız kaloriye göre su içme miktarınız değişiklik gösterir. Fakat diyetisyenler herkes için ortalama 8-10 bardak su içmenin faydalı olduğunu söylüyor.

Sizin için uygun su içme miktarını buradan bulabilirsiniz…

http://hesabet.com/Hesaplama/Gunluk_Su_Ihtiyaci_Hesaplama


SU İÇMEYİ NASIL SEVERİZ?

su içmek

 

Her sabah uyandığınızda, her öğünden önce ve akşam uyumadan önce bir bardak su içmeyi alışkanlık haline getirmelisiniz. Eğer ilk zamanlarda unutuyorsanız alarm kurarak kendinizi düzenli su tüketimine alıştırabilirsiniz. Eğer suyun tadını sevmiyor ve içemiyorsanız suyunuzun içerisine taze meyve ekleyerek tadını güzelleştirebilirsiniz. Suyu severek içmek için ayrıca pipetle içebilir ve güzel bir bardak veya şişe edinebilirsiniz. Su şişenizi yanınızdan ayırmayı unutmayın 🙂

Korkmayın, su içmek zamanla alışkanlık haline geliyor. Düzenli su tüketimi ile vücudunuzda ve yaşantınızda nelerin değişebileceğine inanamayacaksınız… Hadi şimdi kalkın ve bir bardak su için 🙂

Sağlıklı günler diliyoruz…


Bu yazının hazırlanmasında www.diyetvekilo.net sitesinin desteği için teşekkür ederiz. 


Bu İçeriği Okuduğunuz için Önerdiğimiz İçerikler:

İlginizi Çekebilecek Faydalı Bağlantılar:

 

Pelin Aykın
26 Şubat 1996’da İstanbul’da doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu. 2 yıl bir gazetede çalıştı. Yazmayı, okumayı, seyahat etmeyi ve farklı renkleri tanımayı sever. En önemli özelliği ise Rock’n Roll aşığı olması.
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Lizbon Gezilecek Yerler ve Yemekler: Yedi Tepeli Şehir
lizbon

Lizbon Gezilecek Yerler ve Yemekler: Yedi Tepeli Şehir

Sonraki
Meksika Denince: Hayaller ve Hayatlar

Meksika Denince: Hayaller ve Hayatlar

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.