My Hero Academia Classic 2. Sezon Bölümünün Devamını Sunuyor

Kaynak belirtilmedi

Tomura Shigaraki, Deku’yu yok etmek için tek görevi harekete geçerken yeni güçleriyle tanışır.

Fotoğraf sahibi: DrawingGallery (@DrawingGallery on Pixabay)

My Hero Academia 6. Sezon 6. Bölüm

“Her şeyi yok edeceğim.”

Shigaraki ve Midoriya, ikisinin de fark ettiğinden çok daha uzun süredir çarpışmaya mahkum oldukları paralel yollardalar. Geçen sezon, başlamak üzere olan hesaplaşmayı ustaca kurdu ve Shigaraki sonunda tekrar harekete geçti ve kaybedilen zamanı telafi etmeye hazır. “Encounter, Part 2” geçen haftaki “The Thrill of Destruction”daki olayları takip ediyor, ancak aynı zamanda My Hero Academia’nın Deku ve Shigaraki’nin ilk kez bir önsezi buluşmasını paylaştığı ikinci sezon finali “Encounter”ın devamı niteliğinde. “Encounter, Part 2” sezonların gerilim değerinden para kazanmaya başlar, ancak Shigaraki ve Midoriya’yı gerçekten bir araya getirmekten daha fazla zaman harcadığı için başlığının potansiyelini karşılayamaz.

“Karşılaşma, Bölüm 2” çok şey vaat ediyor ve bu da ancak teslim edilmediğinde sorun oluyor. Bu kesinlikle My Hero Academia’nın kötü bir bölümü değil ve bu sezonun yapısına daha çok özgü ve şu anda sadece genişleyen bir savaş olacak gibi görünüyor. Bazı bölümler daha büyük fikirlere köprü görevi görecek ve “Karşılaşma, 2. Kısım” buna bir örnek. Shigaraki bölüm boyunca hareketsiz değil, ancak bölümün başlığının gösterdiği gibi neredeyse Deku’ya yakın değil. 

“Karşılaşma, Bölüm 2” Midoriya’nın sessiz korku anlarına odaklandığında hala en iyi halinde. Bazen tehlikenin kendisinden bile daha korkutucu olabilen tehlikede olduğunu hissedebilir. Shigaraki’nin Midoriya için kararlı avı, onu kaybedecek hiçbir şeyi olmayan tehlikeli bir doğa gücüne dönüştürür. Shigaraki’nin kafasında gerçek bir ses var, ancak Midoriya’nın zihnini mecazi olarak işgal etti ve onu dehşete düşürdü. Bu yansıtıcı sahneler, Shigaraki ile olan savaşın ne kadar zor olacağını gösteriyor ve bölümün en başarılı anları bunlar. Midoriya, Shigaraki ile ilk “Karşılaşma”yı anımsatan bir karşılaşmadan kaçınmak için elinden gelen her şeyi yapmak için çaresizdir.

My Hero Academia , diğer Pro Hero’ların ve kötü adamların ağır kaldırmayı başardığı birkaç bölümden sonra yavaş yavaş Midoriya’ya geri döndü. Bu noktada, daha fazla Midoriya’nın yeniliği bu sezonda eskimedi, ancak Bakugo’nun zayiatı en aza indirmek için bu yolculukta ona katılması daha da iyi. Bu ikisinin arkadaş ve kahraman olarak ne kadar büyüdüklerinin dokunaklı bir özeti. Ancak Bakugo, kaçırılmasından ve sonrasında All Might’ın itibarına yaptıklarından kaynaklanan Shigaraki ile anlaşmak için kendi kan davası olduğunu söyler. Bakugo’nun Deku’nun arkasını kollaması her zaman güzeldir, ancak bu dövüşün arkadaşıyla hiçbir ilgisi olmayan şekillerde onun için kişisel olarak rahatlatıcı olması önemlidir. İkisi de bu zorbanın üstesinden gelmek için eşit derecede motive.

“Karşılaşma, Bölüm 2”, Shigaraki’nin gücü zirvedeyken gelişir. Bu gençleşmiş kötü adamın karşılaştığı en büyük uyarı, stoklanmış Tuhaflıkları ile birlikte gelen All For One ile olan psişik bağlantıdır. Şu anda, bu zihin sızıntısı, özellikle de elinde bu kadar çok güce sahipken, Shigaraki’de önemli bir endişe nedeni değil, ancak Shigaraki’nin özerkliği için daha büyük bir mücadele kesinlikle yolda. Bu bölünmeden önce, tüm yeni yetenekler arasında geçiş yaparken çevresine kesinlikle hükmetmeyi başarır. Göz korkutucu bir güç, ancak Pro Heroes’un bunu başarıyla geri aldığını görmek heyecan verici.

Shigaraki’nin yeni Quirks’iyle yaptığı deneyden çıkan gerçekten etkili bir başka ayrıntı da, izleyicilere Shigaraki’nin gelişmiş beceri setinde hangi araçların bulunduğunu hatırlatmaya yardımcı olmak için All For One’ın kurbanlarına kısaca değinmesidir. “Encounter, Part 2”, Search Quirk’in All For One tarafından çalındığı Wild, Wild Pusscats’ten Tomoko Shiretoko’yu tekrar ziyaret ediyor. Bölüm, All For One’ın sonsuza kadar hareket halinde olan yoğun planından kişisel olarak muzdarip olan bireylerle biraz zaman geçirmeye çalışır. “Encounter, Part 2”, Twice’ın kaybını gerçek zamanlı olarak işlemeye devam ederken Himiko Toga için benzer bir düşünme düzeyine izin veriyor. Bu bölümün dövüşleri sırasında gerçekten canlanıyor ve My Hero Academia’nınbu kötü adamı yas sürecinden alıkoymaz. Toga’nın kederi ve All For One’ın geçmişteki kurbanlarının rahatsızlığı, “Karşılaşma, Bölüm 2”nin daha sonra bir şeyler yapmaya söz verdiği zorlayıcı, ancak yarı gelişmiş fikirlerden sadece birkaçı.

Midoriya, Shigaraki’nin “Encounter, Part 2”deki birincil hedefidir, ancak bu bölümün çoğu, gelişen kötü adamı mevcut Bir Numaralı Profesyonel Kahraman, Endeavor ile karşı karşıya getiriyor. Güzel koreografisi yapılmış bir dövüş parçası ve Endeavour, şimdi Shigaraki’nin emrinde olan yeni Tuhaflıkların zenginliğini zor yoldan öğreniyor. Cehennem Perdesi gibi son derece güçlü hareketlerin Shigaraki’de tamamen işe yaramaz olduğunu vurgulamanın etkili bir yolu ve onu yok etmek için ekstra özel bir şey gerekecek. Her sezon altı bölüm, daha çok ihmal edilen Pro Hero’lardan bazılarına kendi anlarını parlatıyor ve “Encounter, Part 2” Mt. Lady’yi kutluyor. Gereksiz bir hayran hizmeti ortaya çıkıyor, ama aynı zamanda kendini gerçekten kanıtlıyor.

“Karşılaşma, Bölüm 2”, My Hero Academia’da bu sezon gerçekleşecek daha büyük şeylere bir bakış . Bu boş bir bölüm değil, ama dikkatsizliğin suçlusu ve bu sezonun yapısının yorgunluğu kendini göstermeye başlıyor. Sürekli büyümesi gereken devam eden bir gösteriye ayak uydurmak çok zor. Bazı bölümlerin daha büyük resim için daha bastırılmış veya daha az hayati hissetmesi kaçınılmazdır. “Encounter, Part 2” gerçek bir yüzleşme olmadığı için biraz alay konusu, ama yine de All For One’ın –ve şimdi Shigaraki’nin– Midoriya ve onun Tuhaflığına olan takıntısına bağlı. Shigaraki’nin kendisi gibi, “Encounter, Part 2”nin de değişikliklere uyum sağlaması ve hedefini bulması çok uzun sürüyor.

 

 

 

berkekim.writer
Merhabalar ben Berk. Bir e-kitap içerik üreticisiyim.
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
GOOGLE TARAFINDAN SUNULAN HIZLI VE HATALI BİLGİLER

GOOGLE TARAFINDAN SUNULAN HIZLI VE HATALI BİLGİLER

Sonraki
Ücretsiz Öğrenmenin Yolu; İİENSTİTÜ (İstanbul İletişim Enstitüsü)

Ücretsiz Öğrenmenin Yolu; İİENSTİTÜ (İstanbul İletişim Enstitüsü)

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.