Bazı kısa tecrübeler…

Şimdi sizinle hayattan bazı notlar paylaşacağız. Geniş bir zaman dilimine bölüp yazmalıyız bunu. Mutlu olacağız bu yazının sonunda..

İnsanlar her zaman fazlasını ister. Elindeki ile yetinmeyi gören insan görmedim ben. Bu olayın sonunda mutlu olanda görmedim mesela…

İnsan neden uğraşır kendini üzmek için? Üzülünce zevk alan tayfada var mesela… İçerken üzülüp içen ya da aklınıza gelen ilk eylemi üzülüp yapan… Üzülmeyi sevmeyin bu kadar.

Sevdikleri ile asla sevilmeden birlikte olduğunu anladığın anlar vardır. Sevdiğini belli et, sevildiğini iliklerine kadar hissetmen için…

Biraz zaman verin düşünmeliyim… Sizde bir çay için, lütfen çay olsun ben en çok çayı severim mesela, şiirsellik katmıyorum olaya, öyle seviyorum düz yani.. neyse konumuza dönelim…

Sevmedikleriniz için de yorulmayın mesela. Bu obje veya insan olabilir, çıkar at yolla. Bak bu gerçekten insanı çok mutlu eder. Ben denemediğim şeyleri yazmıyorum buraya, söz veriyorum yazmam asla.

Araya bir kamu spotu girmeliyim, sevdikleriniz için #EvdeKalın.

Ben araya çok giriyorum ya böyle ama onuda yine kendin için yapıyorum, senin için.

Kendini dinlendirecek bir şey bul. Bu bir şarkı, bir eylem, bir nesne ile yapılabilir. Beynini onun ile rahatladığına ikna et, sonra arkana yaslan ve durmaz denilen bu dünyanın durduğuna şahit ol.

Sevmediğin hiçbir mekanda bulunma. Bu şehir, arkadaş ve aile ortamı ya da bir kafe ortamı bile olabilir. Enerjinin düştüğünü hissettiğin anda orda bulunman kendine saygısızlıktır. Bunu kendine yapma.

Neyse, sende bazı şeyleri bizimle paylaş, yaşamdan edindiğin tecrübeleri. Kendine güzel bak.

iletişim: giritberkan@outlook.com.tr
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Hotel Del Luna – 호텔 델루나
hotel del luna

Hotel Del Luna – 호텔 델루나

Sonraki
Sokağa Çıkma Yasağı ve Sahil

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.