Hotel Del Luna – 호텔 델루나

hotel del luna

                       Hotel Del Luna – 호텔 델루나

Adı: Hotel del Luna | 호텔 델루나

Tür: Romantik, Fantastik

Yönetmen: Oh Choong-Hwan

Senarist: Hong Jung-Eun, Hong Mi-Ran

Yapım Şirketi: Studio Dragon

Yayıncı: tvN

imdb: –

Bölüm Sayısı: 16

Yapım Yılı: 2019

Yayın Tarihi: 13 Temmuz 2019 – 1 Eylül 2019

Yayın Günleri ve Saati: Cumartesi & Pazar – 21:00

Dili: Korece

Ülke: Güney Kore

Dizi, Seul’un şehir merkezinde bulunan ve müşterilerinin yalnızca hayaletlerin olduğu ‘Hotel del Luna’ adlı gizemli bir otelde geçmektedir. Bu otelin CEO’su (IU) yaptığı büyük bir hatadan dolayı lanetlenerek 1000 yıldan fazladır, bu otelde yaşamak zorunda kalmıştır. Bir gün, bir adam (Yeo Jin-Goo) beklenmedik bir şekilde bu otelde yönetici olarak çalışmaya başlar.

Karakterleri:

IU dizide ‘Hotel del Luna’ adlı hayaletli bir otelin CEO’su olan Jang Man-Wol karakterini canlandırmaktadır. Güzel bir bayandır. Ancak başkalarına karşı kibar bir insan değildir. Hırçın, huysuz, herkese kuşku ile yaklaşan açgözlü birisidir. 1000 yıldan fazladır bir lanetin etkisi altındadır.

Yeo Jin-Goo dizide ‘Hotel del Luna’nın yeni genel müdürü olan Koo Chan-Sung karakterini canlandırmaktadır. Samimi bir şekilde mükemmeliyetçidir. Akılcı birisi gibi görünmesine karşın gerçekte kalbiyle hareket eder. Eskiden çok uluslu bir otel zincirinde yönetici yardımcılığı yapmaktaydı ve bu işi yapan en genç isimdi. Ancak bu işi bırakarak, ‘Hotel del Luna’da çalışmaya başlar.

Shin Jung-Geun dizide ‘Hotel del Luna’da barmen olarak çalışan Kim Seon-Bi karakterini canlandırmaktadır. ‘Hotel del Luna’nın en uzun süredir çalışanıdır.

Bae Hae-Sun dizide ‘Hotel del Luna’da oda yöneticisi olarak çalışan Choi Seo-Hee Bi karakterini canlandırmaktadır. Yerinde duramayan, kıpır kıpır, pratik ve etkin birisidir.

P.O dizide ‘Hotel del Luna’nın en genç çalışanı olan Ji Hyun-Joong karakterini canlandırmaktadır. Odukça kibar ve nazik birisidir. Ancak çalışmayı hiç sevmemektedir.

Kang Mi-Na dizide ‘Hotel del Luna’da kalmaya başlayan Yoo-Na karakterini canlandırmaktadır. 18 yaşında, akıllı ve enerjik bir genç kızdır. Özel bir geçmişe sahiptir.

Jung Dong-Hwan dizide ‘Hotel del Luna’da 30 yıldır çalışan Genel Müdür Noh karakterini canlandırmaktadır. Jang Man-Wol’un (IU) en büyük destekçilerinden birisidir. Ancak emekliliği yaklaşmıştır.

Lee Do-Hyun dizide ‘Hotel del Luna’nın güvenlik şefi olan Go Chung-Myung karakterini canlandırmaktadır.

Lee Tae-Sun dizide Jang Man-Wol’un (IU) geçmişi ile bir bağlantısı olan Yeon-Woo karakterini canlandırmaktadır. Man-Wol’un sağ koluydu ve uzun zaman beraber çalışmışlardır.

Seo Yi-Sook dizide ruhlar diyarından dünyaya gidip gelen Ma Go-Sin karakterini canlandırmaktadır. Bu şekilde insanların yaşamlarını ve ölümlerini kontrol altına almaktadır.

kirazahsen
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
HANGİ HASTANE? DEVLET? ÖZEL? ÜNİVERSİTE?
Sonraki
Bazı kısa tecrübeler…

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.