Sokağa Çıkma Yasağı ve Sahil

Tüm kooplog ailesine selamlar,aranızda olmaktan onur duydum.

Bilindiği üzere geçirdiğimiz pandemi sürecinde bir çok ilimizde sokağa çıkma yasakları uygulanmakta. Bizler bu süreçte belki evimizde,ailemizle veya dostlarımızla veya tek olmaktan mutluyuz bazılarımız ise mutsuz.

Ben mutlu olan kişilerdenim. Özellikle sokağa çıkma yasaklarının benim için çok özel yanları oldu. Kendimi tanımak, ne yapmak istediğimi anlamak, hatalarımı düşünmek, yapacağım seçimleri gözden geçirmek gibi güzel aktivitelerim oldu ama sanırım en önemlileri üç dört ay öncesinde aslında ne kadar özgür olduğumuzu, içimize çektiğimiz boğaz havasının ne kadar değerli olduğunu, Beşiktaş’ta içtiğimiz biranın tadının aslında dostlarla bir masada otururken daha güzel olduğunu, Büyükçekmece Sahilde oturup, yürüyüş yapanların iyi akşamlar demesinin ne kadar samimi olduğunu anlamam oldu.

Bu gece yasakların bitmesinden sonra aylardır ilk defa bu düşüncelerimi de ceketimin cebine koyarak sahile olmasa da (maalesef ki sahiller yasak) denize maksimum yakın olacağım bir yerde İstanbul’un hiç olmadığı kadar sessizliğini dinledim hemde gözlerim kapalı. Hayatın koşuşturması,maddi telaşlar,aşklar,hayal kırıklıkları,moral bozuklukları,antidepresanlar,virüsler…. hayatımız bu kadar karmaşıkken, Ortadoğudan hallice yaşarken, sizlere de naçizane tavsiyem bütün bunların üstesinden gelmek için kendi İstanbulunuzu ve sahilinizi oluşturun.. gözlerinizi kapatın ve dinleyin.. güzel kalbiniz İstanbul olup sizlere olabildiğince her şeyi anlatacaktır, ilacınız olacaktır.

Flüchtlingsgeist
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Bazı kısa tecrübeler…
Sonraki
Toplumun Şekillenmesi Ve İki Fikir İnsanın Düşünceleri

Toplumun Şekillenmesi Ve İki Fikir İnsanın Düşünceleri

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.