Evde Temizlik İçin Gereken En Temel Ürünler Nelerdir?

Evde Temizlik İçin Gereken En Temel Ürünler

Bazı ürünler vardır ki, her evin olmazsa olmazı haline gelmeyi başarırlar. Bekar evi de olsa, öğrenci evi de olsa, aile evi de olsa, her evde görebileceğiniz nesnelerdir bunlar. Bir evde ev temizliği için mutlaka bulunması gereken, her gün karşınıza çıkabilecek sorunları çözmenize yardımcı olan en temel temizlik ürünlerinden bahsedeceğiz. Nedir bunlar?

Çamaşır Suyu

Vücutta kan neyse, ev temizliğinde de çamaşır suyu odur desek yeridir. Hem banyo ve tuvaletlerin temizlik ve hijyeni için, hem de mutfakları sağlıklı birer yemek hazırlama ortamına çevirmek için çamaşır suyu kullanımı büyük önem arz eder.

Ev Temizliği

Doldurduğunuz bir su kabının içine ekleyeceğiniz birkaç damla çamaşır suyu dahi, döktüğünüz her yerde “temizlenmiş” hissini yaşamanızı sağlayacaktır. Bu karışımlı suyun içinde ıslatacağınız bir bez ile mutfağınızdaki kirli bölgeleri temizleyebilirsiniz. Banyo ve tuvaletlerde genel temizlik için çamaşır suyunu yere döküp birkaç dakika bekleterek etki etmesini bekleyebilirsiniz.

Yağ Sökücü

Özellikle mutfaklarda yağ lekelerine sıkça rastlarız. Bu önüne geçilmesi pek de mümkün olmayan bir durumdur. Dolayısıyla yağ lekelerine karşı değil, bu lekelerin kalıcı iz bırakmalarına karşı önlem almak gerekir. Kişisel ihtiyaçlarınıza göre tercih edeceğiniz bir yağ sökücü sprey bu konuda işinizi görecektir. Fazla kir tutan lavabo ve ocaklarda bu yağ sökücüleri kullanırken, birkaç dakika etkisini göstermesini beklemeyi unutmayın.

Temizlik Deterjanı

Temizlik deterjanı da, her evin olmazsa olmaz temizlik ürünlerinden biridir. Pek çok çeşit kokuda üretilen deterjanlar, evinizde oda parfümü etkisi yaratacağı gibi, aynı zamanda kullandığınız yerlerin ışıl ışıl gözükmesini ve evinizin daha temiz durmasını da sağlar. Kullanımı çamaşır suyu gibi basittir. Suyla doldurduğunuz bir kap veya kovaya ilave edeceğiniz temizlik deterjanı ile evinizde parke, dolap ve kapıları silebilirsiniz.

Camlar için ayrıca cam temizleyicisi kullanımı kişisel tercih meselesidir. Cam, ayna gibi cam yüzeyleri için de temizlik deterjanı kullanmak mümkündür.

Bulaşık Süngeri

Mikrofiber Temizlik Bezi

Mikrofiber temizlik bezleri de, yine çok amaçlı olarak kullanılabilen temizlik ürünlerinden. Hatta saydığımız bu ürünleri kullanırken mikrofiber bezler işinizi kolaylaştıracaktır.

Bunun dışında bir mikrofiber temizlik bezini, herhangi bir ilave temizlik malzemesine gerek duymadan, ıslak ya da kuru yüzeyleri temizlemek için kullanabilirsiniz. Yüksek emici özellikleri sayesinde, uygulandığı yüzeyi anında kurulayan bu bezleri çamaşır makinesinde yıkayarak kullanmak da mümkün.

Pas ve Kireç Çözücü

Her ne kadar düzenli temizlik ve yağ sökücü kullanımıyla, oluşan lekelerin kalıcı olmasının önüne geçmeye çalışsak da, zaman içinde her şey kalıcı hasara uğrayabiliyor. İşte düzenli temizlik için kullandığımız temizlik malzemelerinin yeterli olmadığı bu gibi durumlarda ya da inatçı lekeleri çıkarma konusunda pas ve kireç çözücüler devreye giriyor.

Pas ve kireç çözücü kullanarak, sertleşmiş kireç kalıntıları ve paslanmış yüzeyleri ovalamaya ihtiyaç duymadan temizleyebilirsiniz. Pas ve kireç çözücüler, aynı zamanda fayans yüzeylerinde oluşan sarı pas lekelerinden de kurtulmanızı sağlar. Çaydanlık ve tencere gibi mutfak ürünlerindeki kireci çözmek için de kullanımı mümkün olmakla birlikte, sağlık açısından üzerinde çatlak olan mutfak ürünlerinde kullanılmamasına özen gösterilmelidir.

Dyson V11

Dyson V11 Absolute

Her evde bulunan temel temizlik ürünlerinin yanında, bir de her evde bulunması gereken son teknoloji ürünler vardır. Dyson V11 Absolute, her yerde derinlemesine temizlik için geliştirildi. Dynamic Load Sensor teknolojisi ile Yüksek Tork temizleme başlığına sahip olan Dyson V11 Absolute, derinlemesine temizlik için emiş gücünü akıllıca ayarlar.

Ürünün tüm özellikleri ve diğer detaylar için buraya tıklayarak bilgi alabilirsiniz.

kooplog Orijinal
kooplog editörleri tarafından hazırlanan içerikler kooplog Orijinal adıyla yayınlanır.
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Devlet, Emperyalizm ve İslamiyet Üzerine
Sonraki
Yaşantılardan Bir Kuple
Yaşantılardan Bir Kuple

Yaşantılardan Bir Kuple

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.