Hayalkırıklıkları ve İlişkilerin Günümüz Dünyasındaki Etkileri

Hayalkırıklıkları ve İlişkilerin Günümüz Dünyasındaki Etkileri

Hayal Kırıklığı Nedir? İlişkiler için Ne Anlama Gelir?

Hayal kırıklığı; öfkeden büyük, bitişten önceki ise son duraktır. Her şey normal iken bir anda bomba etkisi yaratacak kadar sizi sarsacak bir şey yaşarsınız, işte o andan itibaren her şey büyüsünü kaybeder ve hiçbir şey eskisi gibi olmaz. Öğrendiğiniz o gerçek size ağır gelir, olayı kaldırmakta ve sindirmekte güçlük çekersiniz; sonuç ise hayal kırıklığıdır. Hayal kırıklığının sonrası ise duygusuz bir insana dönüşmekle sonuçlanır.
 

Hayal Kırıklıklarının Temel Nedenleri Nelerdir?

Birlikte olduğunuz kişiliğin en başında size yaşanan gerçekleri anlatmaması, sonrasında ise telefon görüşmesinde fıkra anlatırmışçasına gülerek anlatması, dinleyenin ise öğrendikleri ile ağlayacak gibi olması ve yutkunamaması ile sonuçlanır. Evet, Türkiye’de evlilik öncesi biriyle beraber olmak son yıllarda yozlaşan ilişkiler sebebiyle çoğu insan tarafından normal karşılanıyor olabilir. Ama kimi insan az da olsa manevi değerlere hala önem vermektedir. Anlayışla karşılayamayan, kabul edemeyen, manevi değere önem veren bu insanlarımız bazı kesimler tarafından bu kişilikler ‘çağdışılıkla’ itham ediliyor. Halbuki olay sanılan kadar küçük değildir, yaşanan bu olayın sadece zardan ibaret sanmaları ise çok trajik bir durumdur.
 
Hayalkırıklıkları ve İlişkilerin Günümüz Dünyasındaki Etkileri
 
Siz ise haklı olarak, hiçbir şey olmamış gibi böyle bir bir olaydan sonra onun ne yüzüne dokunmak ne de ellerini tutmak istersiniz. Çünkü geçmişte de olsa sizinle yaşadığı şeylere benzer şeylerin başkası ile olması, başkası ile yaşanmış olması sizin için kaldırması kolay bir durum değildir. Hazmetmesi zordur, devam etmesi zordur. Onunla buluştuğunuzda, yüzüne baktığınızda ya da ellerinizi tutmak istediğinde aklınıza geçmişte yaşadıkları gelecek ve aklınıza takılacaktır.
 

Hayal Kırıklığı ile Nasıl Baş Edebilirsiniz Sorunsalı

Aklınıza takılırken de devam etmeniz çok zordur; dokunmak, görüşmek, ellerini tutmak istemezsiniz. Bahsi geçen kişilik ise bunu anlayamaz, sizden onu anlamanızı bekler ama eğer sizin ilk birlikteliğiniz ise bu durumu kaldırmak, hazmetmeye çalışmak hiç de kolay değildir. Hele de geçmişte sizin böyle bir tecrübenizin olmamasıyla beraber, sadece evlilikle sonuçlanan bir ilişkiden sonra bazı şeylerin ilk ve özel olmasını istemeniz, olaya bu şekilde bakmanız doğru olandır. Bu şekilde bir bakış açısıyla karşınızdaki kişinin sevgilinizin ya da evleneceğiniz şahsın da sizin gibi olmasını istemeniz, beklemeniz en doğal hakkınızdır.

Bu tip durumlar yaşamamanız adına her şeyi karşı taraftan öğrenmek ya da karşı taraf sormasa dahi sizin anlatmanız ve anlattıklarınız karşısındaki kişinin tepkisini görmek ve buna göre ilerlemek en sağlıklı olandır. Böylece hiçbir şey sonradan öğrenilmeyecek, her şey en baştan gün yüzüne kavuşturulacak olup sonradan ne siz ne de partneriniz bir hayal kırıklığı yaşamayacaktır. Karşınızdaki kişi eğer bu olayı kaldıramayacak kadar naif tecrübesiz ise o zaman bu yola hiç girmemek her iki taraf içinde en hayırlısı olandır. Böylece ne kimse yıpranacak ne de kimse üzülecektir.

Genellikle hep seyahat yazıları ile sizi renklendiren ben bu yazı dizisinde hayatın içinden bir konu ile sizi buluşturduk. Bir sonraki yazı dizisine kadar kendinize çok cici bakın” 🙂


İrem Surel
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Yaşama Geçirilemeyecek Kadar Kötü: Distopya
Sonraki
Siyasetin Bilinmeyen Yüzü: Designated Survivor Dizisi
Siyasetin Bilinmeyen Yüzü: Designated Survivor Dizisi

Siyasetin Bilinmeyen Yüzü: Designated Survivor Dizisi

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.