Siyasetin Bilinmeyen Yüzü: Designated Survivor Dizisi

Siyasetin Bilinmeyen Yüzü: Designated Survivor Dizisi

Bir Netflix Dizisi Olan Designated Survivor ve Siyasetin Bilinmeyen Yüzü

Politikayı, devlet kavramını, devletin arkasındaki gizli güçleri, bir ülkenin iç ve dış düşmanları ile başa çıkışını , siyasetin yozlaştırdığı insanları ve tabii ki her ortamda merakla dinlediğimiz dedikoduları bu kez de beyaz saraydan dinleyelim… ABD’nin ünlü TV kanallarından ABC’de yayınlanan dizisi Designated Survivor; izleyenlerine politika ve siyasetin bilinmeyenlerini, medyanın gösteremediklerini açık yüreklilikle sunan ve hikayesi ile bu kavramların dışında izleyicilerini her bölümde etkisi altına alan, peşinden sürükleyen bambaşka bir yapıt. Gelin ABD’nin sıradan bir devlet yetkilisi hatta görevini kaybetmek üzere olan emlak ve iskan bakanı Tom Kirkman’ın ABD başkanlığına uzanan hikayesi ve sonrasında yaşadıklarını sizlere anlatalım.

Designated Survivor’ın Konusu Nedir?

Öncelikle dizimizin ismi sizi korkutmasın okunuşu “designeytıd sörvayvır” şeklinde ve “Atanmış Varis” anlamına geliyor. Yani aklınıza “burası sörvayvır beyleeeerrr” gibi saçma sapan Nihat Doğan replikleri gelebilir fakat konumuz hayatta kalmak falan değil; bildiğiniz siyaset. Tom Kirkman karakterine hayat veren Kanadalı oyuncu Kiefer Sutherland ve Alex Kirkman karakterini canlandıran Natascha Mcelhone başrollerde. Dizimiz Netflix portalında yayında.

Siyasetin Bilinmeyen Yüzü: Designated Survivor Dizisi

Dizimiz görevinden alınmak üzere Başkanın daveti ile Beyaz Saray’a gelen Emlak ve İskan bakanı Tom Kirkman’ın dahil olmadığı bir organizasyonda bomba patlaması ile ABD’nin başkanı da dahil üst düzey bütün devlet yetkililerinin hayatını kaybetmesi ve kendini yeni ABD başkanı olarak bulması ile başlıyor.

Designated Survivor Ne Anlatıyor ve Neden Eleştiriliyor?

2.Sezon 7. Bölümünde Türkiye konulu geçen sahneler çok tartışılmış ve dizi yoğun eleştirilere maruz kalmıştı. Sadece ülkemiz ile kalmayıp Ortadoğu ile ilgili de yoğun senaryolar içeren dizimiz günümüz göçmen sorunlarına , Ortadoğu olaylarına , Arap baharına , ABD’nin bölgesel faaliyetlerine ve daha  birçok olaya değiniyor. Kendisini Başkanlık makamına hiç uygun görmeyen, hatta yaşantısı olarak o makama oturmak dahi istemeyen , ailesine bağlı ve dedikodular, baskılar, ve siyasi tehlikeler ile uğraşmak zorunda kalan Tom Kirkman ve ailesinin hikayesini yeni evleri Beyaz Saray’dan izleyebilirsiniz.

Özetle Designated Survivor: Tom Kirkman’ın Hikayesi

Kaos içerisinde, etrafı hem içeriden hem de dışarıdan gizli düşmanlar ile çevrili, düşman ülkeler bombalama olayının ardından askeri hamlelerini yaptı, hiç beklemediği bir anda milyonlarca insanın sorumluluğunu kendi üzerinde buldu. İşte Tom Kirkman’ın hikayesi…


 

Ata
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Hayalkırıklıkları ve İlişkilerin Günümüz Dünyasındaki Etkileri
Hayalkırıklıkları ve İlişkilerin Günümüz Dünyasındaki Etkileri

Hayalkırıklıkları ve İlişkilerin Günümüz Dünyasındaki Etkileri

Sonraki
Bir Endüstri Mühendisi Adayı Gözünden Stajyerlik

Bir Endüstri Mühendisi Adayı Gözünden Stajyerlik

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.