Avengers, Titanic’i Batırdı: En çok İzlenen 2. Film Oldu

Avengers, Titanic’i Batırdı: En çok İzlenen 2. Film Oldu

Başrollerinde Robert Downey Jr., Chris Evans, Mark Ruffalo, Chris Hemsworth ve Scarlett Johansson gibi ünlü oyuncuların yer aldığı “Avengers: Endgame” filmi Türkiye’de 25 Nisan’da vizyona girmişti. Tüm dünyanın merakla beklediği Marvel’ın süper kahraman filmi Avengers: Endgame, Marvel’ın 11 yıldır devam eden Avengers serisinin final filmi olduğu için tüm dünyada büyük yankı uyandırmıştı. James Cameron da Twitter’daki açıklamasıyla dikkat çekti.

Taht Sıraları Değişti

Avengers: Endgame, 2’nci haftasında ABD’de 145,8 milyon dolar (910 milyon TL), yurt dışındaysa 282,2 milyon dolarlık (1,8 milyar TL) gişe rakamına ulaştı. Böylece 2,188 milyar dolarlık toplam gişesiyle, 1997 yapımı Titanic’in 2,187 milyar dolarlık (13,640 milyar TL) hasılatını geçti. Avengers: Endgame, bu gişe başarısıyla tüm zamanların en çok hasılat yapan 2. film James Cameron’ın yaptığı Titanic’i tahtından etti. Tüm zamanların en çok hasılat yapan filmi yine James Cameron’ın yönettiği ve ilk 3D film olma özelliğini taşıyan Avatar. Avengers: Endgame’in bu hızla giderse 2,8 milyar dolarlık (17,5 milyar TL) gişeye sahip Avatar’ın da unvanını elinden alması bekleniyor.

James Cameron Marvel’ı Kutladı

Titanic ve Avatar’ın Oscarlı yönetmeni James Cameron, Avengers: Endgame’in bu başarısı karşısında sessiz kalamadı. Ünlü yönetmen yolcu gemisi Titanic’in batışını konu alan filmini tahtından eden Avengers için Twitter’da şu mesajı yayınladı:

“Kevin (Marvel Studios Başkanı Kevin Feige) ve Marvel’daki herkese,

bir buzdağı gerçek Titanic’i batırdı. Benim Titanic’imi batırmak için ise bir Avengers yeterliymiş Lightstorm Entertainment’daki herkes inanılmaz başarınızı selamlıyor. Film endüstrisinin yalnızca hayatta ve iyi durumda olduğunu göstermekle kalmadınız, her zamankinden daha büyük olduğunu da kanıtladınız!” 

Önerilen İçerik: Filmin Sonunu Söyleyince Dayak Yedi: Avengers Çılgınlığı Hayranları “Perişan” Etti

 

İdil Ceren Yılmaz
Gezegendeki yolculuğunun 24'üncü yılında. Atmosferde başıboş gezen hikayeleri yakalayıp insanlara anlatmak en büyük tutkusu.
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Dizi Sektöründe Zincirleri Kıran Dizi: This Is Us
Dizi Sektöründe Zincirleri Kıran Dizi: This Is Us

Dizi Sektöründe Zincirleri Kıran Dizi: This Is Us

Sonraki
Çocuk İstismarı Vakaları Neden Bu Kadar Arttı?
Çocuk İstismarı Vakaları Neden Bu Kadar Arttı?

Çocuk İstismarı Vakaları Neden Bu Kadar Arttı?

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.