Geleceğin Hikayeleri: En İyi Bilim Kurgu Filimleri

Kaynak belirtilmedi

Öncelikle herkese merhaba bugün sizlere 3 tane bilim kurgu türünde film önereceğim umarım severek beğenerek izlersiziniz .

Yorum yapmayı ve takipte kalmayı unutmayın 🙂

 

1.Passengers

Uzay Yolcuları - Passengers - Beyazperde.com
 

 

Konusu : İçinde binlerce kişiyi taşıyan yıldız gemisi Avalon, “Homestead Kolonisi” olarak bilinen uzak bir koloni gezegenine 120 yıl sürecek bir seyahat yapmaktadır. Yolcular ve tüm mürettebat hibernasyon kapsüllerinde uyumaktadır, ancak gemi büyük bir asteroid alanından geçerken gemi kalkanında aşırı yüklenme olur ve bir arıza meydana gelir. Bu arıza nedeniyle geminin yolcularından biri olan Jim Preston (Chris Pratt) uyanması gereken zamandan 90 yıl önce uyanır.

Filim Hakkında Düşüncelerim :  Filim gerçekten müthişti  özellikle de kullanılan efekler hepsini beğendim final kısmı en beğendim sahnelerden biri de oldu . Uzay da geçen filmleri beğeniyorsanız tam sizlik diyebilirim. Film Netflix’in kütüphanesinde de yer alıyor kolaylıkla oradan da ulaşabilirsiniz .

https://www.youtube.com/watch?v=8GKyQ1S5594 fragamanı izlemek için tıklayabilirsiniz.

 

2. Valerian and the City of a Thousand Planets  

Valerian ve Bin Gezegen imparatorluğu izle 2017 Filmi - JetFilmizle

Konusu : Valerian ve Laureline, insanların yerleşim alanlarına uygulanacak emirleri taşıyan bir operasyon biriminde görevlidirler. Savunma Bakanlığı’nın emriyle ikili, etkileyici bir şehir olan Alpha’ya görevlendirilirler. Alpha, evrendeki pek çok farklı türün bilgi, deneyim ve kültürlerini paylaşmak için yüz yıllardır bir araya geldiği bir şehirdir. Fakat şehrin merkezinde bir gizem vardır; karanlık bir güç bu şehrin huzur dolu ortamını tehdit etmektedir. Valerian ve Laureline’nin görevi bu güç aktif olup Alpha’yı ele geçirmeden önce hem şehri hem de tüm evrenin geleceğini kurtarmaktır.

Film Hakkındaki Düşüncelerim : Kesinlikle birkaç yüzyıl sonrasını uzaydaki yaşamaları fantastik ve bilim kurgu birleşmesinde izlemeyi seviyorsanız kesinlikle tavsiyemdir çünkü gerçekten çok güzel yazılmış ve çekilmiş bir film.                                                           Filmi Neflix’in kütüphanesinden de izleyebilirsiniz .

https://www.youtube.com/watch?v=5k0WwLx-ZFs fragmanı izlemek için tıklayabilirsiniz.

 

3.The Tomorrow War 

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/tr/b/b1/The_Tomorrow_War.jpeg

                                                   Filmin konusu : The Tomorrow War, 2051 yılında insanlığın sonunu getirebilecek bir uzaylı ırkına karşı verilen savaşa, zamanda yolculukla birlikte günümüzden savaşçıların dahil olması sonrası gelişen olayları konu ediniyor.

Film Hakkında Düşüncelerim: Bu film bilim kurgu ve fantastik türden bir film. Ayrıca  gelecek ve şimdiyi birbirine bağlayan çok güzel bir filmde olmuş .

 Oyuncu kadrosunu da çok beğendiğim bir film ( Chris Pratt sen harika bir oyuncusun.

 

Amazon Prime yapımı bir filmdir. 

https://www.youtube.com/watch?v=QPistcpGB8o fragmanı izlemek için tıklayabilirsiniz. 

 

Umarım önerdiğim bu filmleri severek beğenerek izlersiniz şimdiden iyi seyirler dilerim 🙂

Ayrıca filimleri izleyince yorum yapmayı da unutmayın .

Yeni önerileri için de takipte kalın .

 

Dizi Film
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Kapalı Kapılar Ardında Kalmayın: Yeni Çıkan ve Popüler Diziler ve Filmler

Kapalı Kapılar Ardında Kalmayın: Yeni Çıkan ve Popüler Diziler ve Filmler

Sonraki
kayıp gidiyor hatay,maraş,antep

kayıp gidiyor hatay,maraş,antep

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.